Funcom’un Yeni Oyunu Açığa Çıktı: Mutant Year Zero: Road to Eden Funcom’un Yeni Oyunu Açığa Çıktı: Mutant Year Zero: Road to Eden
Geçtiğimiz günlerde bir internet sitesi üzerinden geri sayımı başlatılan Funcom'un yeni oyunu açığa çıktı: Mutant Year Zero: Road to Eden. Funcom’un Yeni Oyunu Açığa Çıktı: Mutant Year Zero: Road to Eden

Geçtiğimiz günlerde bir internet sitesi üzerinden geri sayımı başlatılan Funcom’un yeni oyunu açığa çıktı: Mutant Year Zero: Road to Eden.

Funcom, geçtiğimiz günlerde yayına aldığı bir site üzerinden geri sayım başlatmıştı. Sitede bir barda oturan karakterler görülebiliyordu ancak bunların ikisi silik durumdaydı. Silik karakterlerle beraber oyunun adı ve bazı ayrıntıları bugün itibarıyla belli olmuş oldu.

XCOM benzeri bir taktiksel oynanış sunacak olan oyunun PC, PlayStation 4 ve Xbox One için geliştirildiği söylendi. ‘İnsansız’ bir dünyada geçecek olan Mutant Year Zero’nun evreninde nükleer savaştan sonra dünya mutantlara kalmış durumda. Bu yıl içerisinde çıkacağı açıklanan oyun gerçek zamanlı keşif ögeleriyle sıra tabanlı savaş sistemini bir araya getirecek.

Oyundaki karakterlerimiz de birer mutant haliyle. Fragmanda elinde arbaletle gördüğümüz ördeğin adı Hence Dux örneğin. Asabi suratlı domuzcuğun adı ise Bormin ve yukarıdaki fragmanın sonlarında teni bir anda taşlaşan kadın karakterimiz de Selma.

Oyunun geliştiricisi de Funcom değilmiş ayrıca; oyunu eski Hitman ve Payday geliştiricilerinden oluşan ufak bir ekibe emanet etmiş durumdalar. Oyunun ilk oynanış videolarının Mart ayının ortalarında düzenlenecek olan GDC 2018’de gösterileceği duyuruldu.

Yayımlanan ilk ekran görüntülerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Conan Exiles İncelemesi