Rainbow Six Siege – Operation Para Bellum Haziran’da Geliyor! Rainbow Six Siege – Operation Para Bellum Haziran’da Geliyor!
Ubisoft, Rainbow Six Siege'in yeni büyük içerik güncellemesi Operation Para Bellum'un ayrıntılarını ve çıkış tarihini açıkladı. Rainbow Six Siege – Operation Para Bellum Haziran’da Geliyor!

Ubisoft, Rainbow Six Siege’in yeni büyük içerik güncellemesi Operation Para Bellum’un ayrıntılarını ve çıkış tarihini açıkladı.

Yeni güncellemenin ayrıntıları geçtiğimiz haftasonu düzenlenen Pro League finallerinde ortaya çıktı. Haziran ayında PC, PlayStation 4 ve Xbox One patformlarında yayımlanacağı söylenen Operation Para Bellum’la Year 3’nin ikinci sezonu başlamış olacak.

Oyuna gelecek olan iki yeni İtalyan operatör var. Bunların videoları geçtiğimiz günlerde yayımlanmıştı. Alibi ve Maestro isimli yeni operatörler oyunun defans kısmına katılacaklar. Alibi yarattığı hologramlarıyla rakiplerini yanıltmaya çalışacakken Maestro da kurşun geçirmez otomatik silahıyla sisin arkasını bile görüp ateş edebilecek. İki operatörün oynanış ayrıntılarına aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz.

Operation Para Bellum’la oyuna bir de Villa isimli yeni harita geliyor. Geçtiğimiz hafta yeni harita için de bir tanıtım videosu paylaşılmıştı. İtalya’da bulunan Villa haritası 3 katlı olarak tasarlanıyor ve tehlikeli kaçakçılardan oluşan Vinciguerra ailesine ait. Operasyon haberini önceden alan Vinciguerralar malikanedeki bütün tehlikeli belgeleri yakıp kaçmaya çalışırken aksiyon başlıyor ve oyuncular devreye giriyor.

Operation Para Bellum Rainbow Six Siege’e yeni bir oyun modu da getiriyor. Pick & Ban isimli yeni modda taraflar maç başlamadan önce rakiplerinden birer operatörün seçilmesini engelleyebilecek. Tam da ‘taktiksel shooter’ dediğimiz bir oyunda olması gereken bir mod aslında.

Operation Para Bellum bugünden (22 Mayıs) itibaren Rainbow Six Siege’in test sunucusunda denenmeye başlıyor. Yayımlanan son ekran görüntülerine ise aşağıdan göz atabilirsiniz. 

Müjde: Rainbow Six Siege Türkçe Oluyor!