MSI, İlk Özelleştirilmiş GeForce RTX GPU Serisini Görücüye Çıkardı MSI, İlk Özelleştirilmiş GeForce RTX GPU Serisini Görücüye Çıkardı
MSI, NVIDIA'nın heyecan verici yeni GeForce RTX 20 serisi grafik işlemcileriyle tasarladığı yeni ekran kartlarını tanıttı. MSI, İlk Özelleştirilmiş GeForce RTX GPU Serisini Görücüye Çıkardı

MSI, NVIDIA’nın heyecan verici yeni GeForce RTX 20 serisi grafik işlemcileriyle tasarladığı yeni ekran kartlarını tanıttı.

Bilgisayar grafiklerini adeta yeniden keşfeden yeni NVIDIA GeForce RTX GPU’lar aynı zamanda performansta da çıtayı yükseltiyor. Yeni ekran kartları NVIDIA Turing mimarisi ve çığır açan NVIDIA RTX platformu ile tasarlanıyor. Gerçek zamanlı ray tracing (ışın izleme), yapay zeka ve programlanabilir gölgelendirme yeteneklerine de sahipler. Bu oyun deneyiminde yepyeni bir yöntemin ötesinde PC’de oyun deneyiminin en uç noktası olarak kabul ediliyor. 

Yeni GPU’lar, Almanya’nın Köln kentindeki Palladium’da Gamescom 2018 öncesinde yapılan GeForce Gaming Celebration adlı 2 günlük etkinlik çerçevesinde tanıtıldı.

NVIDIA’nın yeni Turing mimarisini temel alan yeni MSI ekran kartları serilerinin başlıca özellikleri  şöyle:

  • Yepyeni bir tasarım ve 3 fana sahip GAMING TRIO ve DUKE serisi, MSI’dan bekleneceği gibi sınıfının en iyi termal performansına sahip.
  • Hibrit hava ve su soğutma serimiz gibi, SEA HAWK serisi de su soğutma sistemini oyuncular için hem kolay kurulumlu hem de zahmetsiz hale getirmesiyle tanınıyor.
  • Yepyeni bir seri olan VENTUS da minimalist çift fanlı tasarımı ile bu grafik işlemcilerle girişini yapmış olacak.
  • Bu ürün gamının son serisi olan ve üfleme metodunu kullanan AERO serisinin termal tasarımı, ekran kartını soğutmada kullanılan hava akımını izole ederek sistemin arka kısmından üfleyerek dışarı atıyor.
AMD’nin Yeni Ekran Sürücüsü Oyuncuları Monster Hunter’a Hazırlıyor