100,000 Dolar Ödüllü Hearthstone Turnuvası 100,000 Dolar Ödüllü Hearthstone Turnuvası
Blizzard yeni kart oyununu E-Spor alanında nasıl pazarlayacağını iyi biliyor. Hearthstone: Heroes of Warcraft için ilk dünya turnuvasına hoşgeldiniz. Kazanırsanız 100,000 Dolar ödül sizi... 100,000 Dolar Ödüllü Hearthstone Turnuvası

Blizzard yeni kart oyununu E-Spor alanında nasıl pazarlayacağını iyi biliyor.

Hearthstone: Heroes of Warcraft için ilk dünya turnuvasına hoşgeldiniz. Kazanırsanız 100,000 Dolar ödül sizi bekliyor. Ama önce Avrupa, Amerika, Çin ve Kore-Tayvan’da yapılacak olan elemelere katılmanız gerekli. Dünya çapında ünlü bir çok E-Spor grubu, şimdiden başarılı Hearthstone oyuncularını ekiplerine katmaya başlamış bile.

Heartstone çoğu diğer E-Spor oyunları gibi el-göz koordinasyonu ve reflexlere dayanmıyor. Daha çok stratejik düşünme becerisi ve biraz da şans geçerli. Oyunun en büyük özelliği, doğru desteyi, doğru düşmana karşı kullanabilmek; doğru kartları doğru sıra ile çıkabilmek. Hearthstone’un E-Spor kültürüne farklı bir bakış açısı ve rekabet ortamı getireceği kesin.

Turnuva ile ilgili bilgiyi Blizzard’ın resmi sitesinden alabilirsiniz, bu linke tıklamanız yeterli.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.