Kategoriler

2014’ün En Bomba Oyunları

Oyun dünyası, gün geçtikçe gelişiyor. Özellikle 2014’ün Kasım ayı, oyun dünyasının en aktif olduğu zamanlardan biriydi. E3 olsun, Gamescom olsun ve daha birçok etkinlik, 2014 yılının ne kadar renkli geçtiğinin kanıtıydı. Yepyeni oyunlar ve daha önce görmediğimiz teknolojik ürünleri bile deneyimleme şansına eriştik. Bu yazımızdaki konumuz, bilgisayarlarımızın/konsollarımızın başında saatlerce oturmamıza neden olan video oyunları. Yani 2014 yılının en bomba oyunları ile başbaşayız.

Yılın son günlerine yaklaştıkça, heyecanımız gittikçe artıyor öyle değil mi? 2014’ü geride bırakmayı bir kenara bırakalım, 2015 yılında uzun süredir beklenen birçok oyuna ev sahipliği yapacağız. Konuyu farklı noktalara çekmeden 2014’ün olmazsa olmaz oyunlarına daha yakından bakalım. Birazdan okuyacağınız oyunları birçoğunuz belki oynadınız, belki de daha elinizi bile sürmediniz. Size tavsiyemiz listeyi dikkatlice incelemeniz ve hatta düşüncelerinizi bize iletmeniz. Ne olursa olsun renkler ve zevkler birbirinden farklıdır (:

Grand Theft Auto V (PS4, Xbox One)
GTA V hakkında sayısız haber okudunuz. Hatta PS3 ve Xbox 360 platformlarınızda saatlerce oynadınız. Kabul edelim, 2013 yılında hemen hemen hepimiz bu oyunun tadını çıkarttık. PC platformlarına çıkacağı günü dört gözle bekledik ve yeni nesile çıktığı gün (Xbox One ve PS4 sahibi olanlar), bazı şeylerin değişeceğini biliyorduk. FPS kamera açısı, yenilenen grafikler, yeni yan görevler ve müzikler de dahil olmak üzere GTA V, yeni nesilde 2014’ün en bomba oyunlarından biri olmayı hak ediyor. PS4 veya Xbox One sahibiyseniz, GTA V’in yenilenmiş halini mutlaka denemelisiniz.

GTA V’in PS4 platformunda henüz oynamadıysanız, sizi incelememize davet edelim. Hadi yine iyisiniz bahaneniz bizden.

The Last Of Us – Remastered
Geçtiğimiz aylarda Remastered versiyonunun incelemenizi yaptığımız The Last of Us, aslında 2013 yılının oyunlarından biri. Aksiyon ve macera türünün sevilen oyunu The Last of Us, film tadında ilerleyen ve aksiyonu da oyuncuların hayatından eksik etmeyen bir yapım. Birbirinden farklı mekanları ve hatta kendi ürettiğimiz yakın dövüş silahlarıyla The Last of Us, bizleri Joel ve Ellie ile tanıştırıyor. Oyundaki amacımız ise Ellie isimli mantardan etkilenmiş olan fakat herhangi bir kötüye giden gelişme olmadığı için dönüşümü olmayan küçük kızı bu hastalığı yok edecek olan aşının bulunması için hastaneye götürmek.

The Last Of Us – Remastered, oynanış, hikaye, crafting sistemi ve grafik bakımından PS4 platformlarında arşivlenmesi gereken oyunların başında yer alıyor. The Last of Us Remastered’ın içerisinde bir de DLC bulunuyor. Left Behind isimli bu DLC’de Ellie’nin iki farklı anısını yaşıyoruz. Yani hikayemiz daha da güzelleşiyor. The Last Of Us – Remastered hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak isterseniz sizi linke davet edelim. Ne de olsa 2014’ün en bomba oyunlarından biri, geri kalmanızı istemeyiz.

1 2 3 4 5 6 7