2017’de Karşımıza Çıkan En İyi Mobil Oyunlar 2017’de Karşımıza Çıkan En İyi Mobil Oyunlar
2017 yılı daha taze ama şimdiden dikkat çeken bazı mobil oyunlar var. İşte şimdilik karşımıza çıkan en iyi mobil oyunlar. 2017’de Karşımıza Çıkan En İyi Mobil Oyunlar

Oynanması Gereken 10 Android Oyun #1

DOWNGEON QUEST

Crafting’in son derece önemli olduğu Downguen Quest’te peri masalı atmosferinde popüler kahramanlarla zindanları keşfe çıkıyoruz. Oyun sadece iOS’ta oynanabilir durumda.

HIDDEN FOLKS

Tamamı elle çizilmiş siyah-beyaz sahnelerden oluşan Hidden Folks’ta önümüze çıkan görüntülerde insanları, hayvanları kısacası canlı ne varsa bulup ayırmaya çalışıyoruz. Etkileşimin önemli olduğu oyunda bazı cisimlerle etkileşime girip, altında veya arkasında neler var görebiliyoruz ki bu oynanışı zenginleştiren bir detay. Hidden Folks şimdilik sadece iOS’ta oynanabilir durumda.

POLYWARP

Polywarp gözünüzü bozabilecek bir oyun ancak kesinlikle çok eğlenceli. Dıştan merkeze doğru hızla küçülen geometrik şekilleri bizdeki şekille eşleştirmeye çalıştığımız oyun iOS ve Android cihazlarında oynanabilir.

SPLITTER CRITTERS

Splitter Critters zekice hazırlanmış bir bulmaca oyunu. Minik yaratıklarımızı hedeflerine ulaştırmaya çalışıyoruz ve bunu görüntüyü parçalara bölüp cisimlerin yerini işimize yarayacak şekilde değiştirerek yapıyoruz. Tabii bu söylendiği gibi kolay olmuyor. Oyun iOS ve Android’de oynanabilir.

EDO SUPERSTAR

2013’te başlayan bir Kickstarter kampanyası sayesinde geliştirilebilen Edo Superstar, sanatçı Jed Henry’nin eseri. Popüler oyun karakterlerini Japon samuray kültürüne uyarladığı “Ukiyo-e heroes” isimli çalışmasıyla bilinen sanatçı, oyununda da aynı temayı uygulamış. Edo Superstar’a buradan ulaşabilirsiniz.

GLITCHSKIER

Eski günleri yad etmeyi seven retro meraklıları için tasarlanmış bir shoot-’em-up olan Glitchskier tasarımının hakkını veriyor. Android için buradan, iOS için de şuradan ulaşabilirsiniz.

DANDY DUNGEON: LEGEND OF BRAVE YAMADA

Dandy Dungeon’da yalnız yaşayan işsiz bir adam olan Yamada, kendi RPG oyununu yapıyor. Hiç tanışmadığı bir kadına da aşık olan karakterimiz, geliştirdiği oyunun da kahramanı aynı zamanda. İlginç bir oyun olan Dandy Dungeon iOS ve Android’de oynanabilir.

STAGEHAND: A REVERSE PLATFORMER

Bir platform oyunu olan Stagehand son derece geleneksel bir oynanışa sahip diyemiyoruz çünkü bu oyunda karakteri değil bölümü yönetebiliyoruz. Karakterimizin ilerleyebilmesi için bölümdeki ögelerin yerini değiştirmemiz gereken oyun sadece iOS cihazlarında oynanabiliyor.

Liste şimdilik bu kadar, sizin için 2017’nin başından beri öne çıkan mobil oyunlar hangileri oldu? 

Nintendo Switch İçin Bu Yıl İçerisinde Çıkacak Oyunlar