2K, Civilization VI Sistem Gereksinimlerini Açıkladı 2K, Civilization VI Sistem Gereksinimlerini Açıkladı
Heyecanla beklenen strateji oyunu Sid Meier’s Civilization VI’nın çıkmasına bir aydan kısa bir süre kaldı. Devamı haberimizde. 2K, Civilization VI Sistem Gereksinimlerini Açıkladı

Heyecanla beklenen strateji oyunu Sid Meier’s Civilization VI’nın çıkmasına bir aydan kısa bir süre kaldı. 

2K Games ve Firaxis’in yaptığı sistem gereksinimi açıklamaları ise, düşük seviyede bir sisteme sahip oyuncuların yüzünü güldürdü. Hem minimum hem de tavsiye edilen sistem gereksinimleri beklenilenin altında açıklandı. Bunun en büyük sebeplerinden birisi ise firmanın geliştirme ve test sürecine ayırdığı geniş süre ve “Civilization VI’nın olabilecek en optimize halini piyasaya sürme” çabası.

fragtist-civilization-sistem-gereksinimi

Yukarıdaki görselde gereksinimleri kendiniz de görebilirsiniz. Çoğu Skylake Chipset’e sahip işlemcinin on-board ekran kartıyla minimum gereksinimleri yerine getirebilmesi, ortalama bir laptop veya ultrabook ile Civilization VI oynamanın mümkün olduğunu gösteriyor.

fragtist-civilization-sistem-gereksinimi2

Civilization VI halihazırda Steam’de ön satışta bulunuyor. Ancak 21 Ekim tarihine kadar oyun oynanamayacak. Oyunun Digital Deluxe versiyonu ile beraber 25. Yıl Soundtrack’leri  de indirmeye açılıyor ve dört adet DLC paketine sahip oluyorsunuz. Oyunu ön satıştan alan oyuncular ücretsiz Aztec Civilization paketine ücretsiz olarak sahip olabilecek ama paket oyunun çıkışından 90 gün sonra zaten ücretsiz olarak kullanılabilir olacak.

fragtist-civilization-sistem-gereksinimi3

Son olarak 2k Games haftasonu oyunun 25. Anniversary Edition versiyonunu açıkladı. Bu versiyon, 20.000 kopya limitli fiziksel kopya olarak piyasaya sürülecek. Bu paketin içinde oyunun Digital Deluxe versiyonu, Aztec Civilization, 25. Yıl sikke seti, 100 sayfalık sert kapak baskılı “Civilization Through the Years” kitabı bulunacak.

World of Tanks Blitz Global E-Spor Turnuvasına Hazır Mısınız?İhsan Uygur

Bİlgisayar oyunlarından, FRP' ye envayi çeşit geek işin kıyısında, köşesinde, ortasında bulunan adam.