30 Fps ile 60 Fps Arasındaki Farkı Ayırt Edebiliyor Musunuz? 30 Fps ile 60 Fps Arasındaki Farkı Ayırt Edebiliyor Musunuz?
Özellikle video oyunlarında çokça geçen saniye başı gösterilen kare sayısı, oyunun akıcı olması için mümkün olduğunca yüksek tutulabilmesi için yoğun çalışmalar yapılmakta.  Bazı gözlerin... 30 Fps ile 60 Fps Arasındaki Farkı Ayırt Edebiliyor Musunuz?

Özellikle video oyunlarında çokça geçen saniye başı gösterilen kare sayısı, oyunun akıcı olması için mümkün olduğunca yüksek tutulabilmesi için yoğun çalışmalar yapılmakta. 

Bazı gözlerin ayırt edemediği bu farkı sizin gözünüz ayır edebiliyor mu? Bir Reddit üyesi, bunu anlayabilmeniz için bir site tasarlamış. Bazı gözlerin saniye başına 30 kareden daha fazlasını göremediğinden dolayı böyle bir test sayfası açan kullanıcı, sitede Dirt 3, Battlefield 4, Red Orchestra 2 ve Sleeping Dogs oyunlarından alınan aynı iki görüntüyü hem 30 hem de 60 fps olarak yan yana koymuş durumda.

Buraya tıklayarak siteye ulaşabilir ve siz de bu testi yapabilirsiniz. Eğer iki video arasında senkron sorunu varsa, sayfayı yenilemeniz yeterli olacaktır.