4X Oyunların Atası Sayılan Master of Orion Çıktı 4X Oyunların Atası Sayılan Master of Orion Çıktı
90’ların unutulmaz bilim kurgu klasiği Master of Orion, yeni nesil oynanış dinamikleri ve görselliğiyle 2000’li yıllarda yeniden doğuyor. 4X Oyunların Atası Sayılan Master of Orion Çıktı

90’ların bu unutulmaz bilim kurgu klasiği yeni nesil oynanış dinamikleri ve görselliğiyle 2000’li yıllarda yeniden doğuyor. WG Labs ve ND Studios, oyunu geliştirirken orijinal yapısına sadık kalsalar da yeni nesil oyuncuları cezbedecek birçok yenilik de eklediler. Bunların başında grafik ve içerik yenilemeleri, daha önceki Master of Orion’larda görülmemiş yeni bir ırk ve gerçek zamanlı taktik savaşları gelse de oyunun seslendirmelerini Mark Hamill, Alan Tudyk ve Michael Dorn gibi bilim kurgu kültürünün birbirinden ünlü ve yetenekli aktörünün yapması, erken erişimin en dikkat çeken özelliklerindendi. NGD Studios, Erken Erişim sürecini sonlandırmakta hiç acele etmedi zira oyunu oyunculardan gelen geribildirimler doğrultusunda şekillendirmek ve son halini vermek istiyorlardı. Bu doğrultuda Master of Orion bugün topluluk temelli geliştirilmiş bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Master of Orion, bugün itibariyle Standart ve Koleksiyon Sürümü ile karşımıza çıkıyor. 49 TL’den satışa sürülen standart sürümde Master of Orion’ın yeni versiyonu ile galaksiye yelken açacak, düşmanlarınızı güçlü ekonominiz, casusluk yöntemleriniz, askeri gücünüz ya da politik oyunlarınızla alt etmeye çalışarak Orion’un efendisi olmaya çalışacaksanız.

75 TL’den satışa sunulan Koleksiyon Sürümü’nde ise oyunun dijital eskizlerinin bulunduğu Artbook, Master of Orion I, II & III, oyun müziği albümü, gemilerinizi dilerseniz modern bir arayüzde retro piksellerle oynamanızı sağlayan retro modu ve bu sürüme özel Terran ırkı sizleri bekliyor.

Oyunu satın alabileceğiniz adresler şöyle:

Good Old Games (GOG)

Steam

Koleksiyon ve Standart Sürüm: http://store.steampowered.com/app/298050/
Bonus olarak Master of Orion’ı alanlar, 1997 yapımı gerçek zamanlı strateji klasiği Total Annihilation’a ücretsiz sahip olacaklar.

Gamescom 2016 MuhabbetiCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.