Acer Yeni AMD Ryzen 5000 İşlemcili Nitro ve Aspire Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı Acer Yeni AMD Ryzen 5000 İşlemcili Nitro ve Aspire Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı
(Haber Bülteni) Acer, AMD Ryzen 5000 Serisi mobil işlemcilerle çalışan yeni Nitro 5 oyun dizüstü bilgisayarlarını ve Aspire 5 ile 7 modellerini duyurdu. NVIDIA... Acer Yeni AMD Ryzen 5000 İşlemcili Nitro ve Aspire Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı

(Haber Bülteni)

Acer, AMD Ryzen 5000 Serisi mobil işlemcilerle çalışan yeni Nitro 5 oyun dizüstü bilgisayarlarını ve Aspire 5 ile 7 modellerini duyurdu. NVIDIA Ampere mimarisi taşıyan NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi Dizüstü GPU’lar, enerji verimliliğini 2 kata kadar arttırmayı vadediyor.

 

Acer Nitro 5

Acer’ın popüler Nitro 5 oyun dizüstü bilgisayarları, AMD Ryzen 9 5900 HX Mobil İşlemciye kadar ve NVIDIA GeForce RTX 3080 Dizüstü GPU seçeneğine kadar destek veren güçlü kombinasyon seçenekleri ile güçlü bir güncelleme ile geliyor. Güçlü CPU/GPU kombinasyonu, M.2 PCIe ve/veya SATA SSD (2TB NVMe SSD / 2 TB HDD’ye kadar destekli), 32 GB’a kadar DDR4 3200 RAM, Killer E2600 desteğiyle güçlü ağ performansı ve Wi-Fi 6 ile tamamlanıyor.

Yeni Nitro 5 dizüstü bilgisayarlar 15,6 inç veya 17,3 inç ekran boyutu, QHD çözünürlükte 165 Hz yenileme hızı veya FHD çözünürlükte 360 Hz’e kadar yenileme hızı seçenekleriyle tercih edilebiliyor. 3 ms tepki süresi, görüntülerin en az gölgelenmeyle tertemiz akmasını sağlıyor. Acer ayrıca, sRGB renklerinin yüzde 100’ünü kapsayan ve 300 nit parlaklık sunan panelle renkleri canlı tutuyor. Yeni Nitro 5, yalnızca 7,02 mm inceliğinde çerçeveleri sayesinde yüzde 80 ekran-gövde oranına sahip.

Nitro 5, sahip olduğu çift fan sistemi, Acer CoolBoost teknolojisi ve stratejik yerleştirilen dört hava çıkışı sayesinde aşırı ısınmıyor. Fan hızını gözlemleyen CoolBoost teknolojisi daha fazla gücün gerektiği durumlarda fan hızını otomatik ayarlıyor. Isı yönetimini gerçek zamanlı olarak bizzat gözlemlemek ve yönetmek isteyen kullanıcılar ise NitroSense ile fan hızını ayarlayabiliyor.

 
 
 
 
 
Acer Aspire 7

Yeni AMD Ryzen 5000 Serisi mobil işlemciler ve NVIDIA GeForce GTX 1650 GPU ile çalışan yeni Aspire 7 modelleri hem profesyonellerin hem de PC tutkunlarının ihtiyaçlarını karşılıyor.

Tüm bu güç, 2,15 kg kadar hafif bir kasaya sığıyor ve kullanıcıların hareket halindeyken de çalışabilmesini sağlıyor. 32 GB’a kadar DDR4 bellek ve 1 TB’a kadar PCIe SSD ile donatılan yeni Aspire 7 dizüstü bilgisayarlar, en zorlu görevlere hazır mottosuyla lanse ediliyor.

Yeni dizüstü bilgisayarlar, 5 Gbps süper hızlı veri transferi sağlayan USB-C  ile de en yeni bağlantı kabiliyetlerine sahip. Çift bant Wi-Fi 6 (802.11ax), ortalama ağ verimini üç kat artırıyor ve Wi-Fi 5 ile (802.11ac) kıyaslandığında gecikmeyi yüzde 75 oranına kadar azaltıyor.

Aspire 7’nin FHD çözünürlüklü 15,6 inç ince çerçeveli ekranı, yüzde 81,61’lik gövde ekran oranına sahip. Acer Color Intelligence ve Acer ExaColor teknolojileri ise birlikte çalışarak, görüntüleri yüksek doğrulukla sunuyor. Acer Color Intelligence, daha az CPU yüklemesiyle daha canlı ve parlak görüntüler elde edilmesini sağlıyor. Bu özellik, gama ve renk doygunluğunu gerçek zamanlı olarak aktif bir şekilde ayarlayabiliyor; ekran rengini ve parlaklığını kırpma veya aşırı karşıtlık olmaksızın en iyi hale getiriyor.

Son olarak, termal tasarımı dizüstü bilgisayarın ısınmadan ve sessiz bir şekilde çalışması için birçok farklı soğutma modu sunuyor. Kullanıcılar “Fn+F” kısayolunu kullanarak fanların sessiz, normal ve performans seçeneklerinde çalışmasını sağlayabiliyor.

Acer Aspire 5

En yeni Aspire 5 dizüstü bilgisayarın özellikleri arasında yeni ve güçlü AMD Ryzen 5000 Serisi Mobil İşlemciler, AMD Radeon RX 640 Grafikler, 24 GB bellek ve 1 TB’a kadar M.2 PCIe SSD NVMe ve/veya 2 TB’a kadar HDD yer alıyor. Uygun fiyatlı ancak aynı zamanda güçlü bir cihaz arayan amatör blog yazarları, fotoğrafçılar ve öğrenciler gibi kullanıcılar çoklu görevler için kullanabilirler.

17,95 milimetrelik ince tasarımı ve kumlanmış alüminyum kapağa sahip bilgisayar, ince çerçeveli 15,6 inç büyüklüğündeki IPS ekranı ile FHD çözünürlük sunuyor. Acer BlueLightShield teknolojileriyse göze zararlı mavi ışık salınımını azaltıyor.

Aspire 5, Aspire 7’de olduğu gibi USB-C ile süper hızlı veri transferi gerçekleştiriyor, çift bant Wi-Fi 6 (802.11ax) destekli ve birden fazla soğutma modu sunan termal bir tasarıma sahip.

 

Fiyat ve Bulunabilirlik

15 inçlik Nitro 5 (AN515-45), AMD Ryzen 7 Mobil işlemci, NVIDIA GeForce RTX 3060 grafik ve 512 GB SSD’den başlayan konfigürasyonla şubat ayından itibaren 1.299 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışta.

17 inçlik Nitro 5 (AN517-41), AMD Ryzen 7 Mobil işlemci, NVIDIA GeForce RTX 3060 grafik ve 512 GB SSD’den başlayan konfigürasyonla şubat ayından itibaren 1.299 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışta.

Acer Aspire 7 (A715-42G) şubat ayından itibaren 899 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

Acer Aspire 5 (A515-45) şubat ayından itibaren 699 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.