Kategoriler

Acil Durumlarda Yer Bildiren Uygulama: Güvenilir Kişiler

Google, Güvenilir Kişiler ile kullanıcıların yer takip özelliği sayesinde sevdikleri kişilerle acil durumda iletişimde kalmasını sağlıyor.

Google, iOS‘un Find My Friend’ine alternatif tasarlanan Latitude’e 2013’te son verdiğinde, ortaya başka bir uygulama çıkmamıştı. Güvenilir Kişiler ile Google, bayrağı bıraktığı yerden alıp, kullanıcıların yer takip özelliğiyle sevdikleri kişilerle acil durumda iletişimde kalmasını sağlıyor.

Güvenilir Kişiler, sevdiğiniz kişileri ekleyip, nerede olduklarını, GPS konumlarını ve aktif olup olmadıklarını öğrenmenizi sağlıyor. Kriz anında, aile üyeleri ve arkadaşlarınız sizin durumunuzu öğrenmek amacıyla sizden durum bilgisi isteyebiliyor. Sizin durumunuzu isteyen insanlara iyi olduğunuzu bildirebilir veya isteği reddedebilirsiniz. Ancak beş dakika içerisinde cevap vermezseniz, uygulama otomatik olarak konumun veya cihaz kapalı ise bilinen son konumun, paylaşılmasını sağlıyor.

Uygulamayı aynı zamanda size canlı destek sağlayan bir yoldaş yapmak da mümkün. Arkadaşlarınızla gittiğiniz yol boyu paylaşım yaparak onların yol boyunca size eşlik etmesini sağlayabilirsiniz. Vardığınızda ise paylaşımı tek tuşla bitirmeniz mümkün.

Her ne kadar kişisel güvenlik amaçlı tasarlansa da programın amacı dışında kullanılması mümkün. Kıskanç sevgililer, rahatsızlık veren akrabalar, arkadaşlar de tek tuşla sizin yerinizi öğrenebileceğinden, bu tarz kişileri güvenilir eklerken veya hizmetin pasif olarak çalışmasına izin verirken dikkat etmeniz gerekiyor.

Güvenilir Kişiler’i Android’de ücretsiz indirmek mümkün.

ASUS Yeni Mekanik Klavyesi ROG Claymore ve ROG Claymore Core’u Duyurdu

Görüntülenmeler:
4
İlgili etiketler:
· · ·
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Mobil