ADATA, HD680 ve HV320 Harici Disklerini Tanıttı ADATA, HD680 ve HV320 Harici Disklerini Tanıttı
DRAM modülleri ve NAND Flash depolama ürünleri alanında dünyanın önde gelen üreticilerinden olan ADATA, iki yeni harici disk tanıttı. ADATA, HD680 ve HV320 Harici Disklerini Tanıttı

DRAM modülleri ve NAND Flash depolama ürünleri alanında dünyanın önde gelen üreticilerinden olan ADATA, iki yeni harici disk modelini tanıttı. 2TB kapasiteye sahip HD680 dayanıklı yapısıyla öne çıkarken, HV320 modeli yüksek kapasiteyi şık ve ince bir tasarımla sunuyor.

ADATA HD680

HD680 verilerini darbelere, düşmelere ve kötü niyetli kişilere karşı koruyabilecek bir depolama cihazına ihtiyaç duyanları hedefliyor. Amerikan Ordusu’nun MIL-STD-810G 516.6 standardını karşılayan ürün, 1.22 metreye kadar olan yüksekliklerden düşmekten etkilenmiyor. Ürünün şok emici silikon gövde, dayanıklı iç dolgu ve sabit diski koruyan yastıklardan oluşan üç katmanlı yapısı verilerin daima güvende olmasını sağlıyor. HD680’in üzerindeki LED ışık, sarsıntı anında kırmızı renkli yanarak kullanıcılara şok korumasının devreye girdiğini gösterebiliyor.

Ayrıca AES 256-bit şifreleme desteği olan ürün, kullanıcıların verilerini parola ile korumaya alabiliyor. Böylece kötü niyetli kişilerin verilere ulaşmasını da engelleyerek her yönüyle veri güvenliği vadediyor. Harici disk, etrafındaki olukla ürünün USB bağlantı kablosunu pratik biçimde taşıma imkânı da veriyor. HD680 siyah, mavi ve sarı renk seçenekleriyle geliyor.

ADATA HV320

ADATA’nın bir diğer yeni depolama ürünü olan HV320 ise verilerini taşımak için daha ufak boyutlu bir cihaz arayanlara hitap ediyor. HV320’nin yalnızca 10.7mm* kalınlıkta olan 1TB ve 2TB’lık seçenekleri herhangi bir çantaya veya cebe sığabilecek ölçülerde. Parlak çerçevesi ve fırçalanmış görünümlü ön yüzeyiyle hoş bir tasarıma sahip.

Yüksek çözünürlüklü görsellerin, 4K videoların ve geniş depolama alanı isteyen oyunların yaygın olduğu günümüzde GB ile ifade edilen kapasiteler artık yetersiz gelmekte. HV320, bu nedenle 5TB’a kadar çıkan kapasite seçenekleri sunuyor. Veri güvenliği için AES 256-bit şifreleme desteğine de sahip olan ürünün siyah, beyaz ve mavi olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunuyor.

Çok yakında piyasada olacak olan HD680 ve HV320 gibi ADATA’nın en yeni ürünleri hakkındaki haberlere ulaşmak için markanın Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın.

*10.7mm kalınlık 1TB ve 2TB kapasiteli ürünler için geçerlidir. HV320’nin 4TB ve 5TB kapasiteli seçeneklerinin kalınlığı 19mm’dir.
ADATA HD830 Harici Disk Görücüye Çıktı