ADATA, XPG GAMMIX D30 DDR4 Belleklerini Tanıttı ADATA, XPG GAMMIX D30 DDR4 Belleklerini Tanıttı
DRAM modülleri ve NAND Flash depolama aygıtlarıyla tanınan ADATA, yeni DDR4 bellek modeli XPG GAMMIX D30’u tanıttı. ADATA, XPG GAMMIX D30 DDR4 Belleklerini Tanıttı

DRAM modülleri ve NAND Flash depolama aygıtlarıyla tanınan ADATA, yeni DDR4 bellek modeli XPG GAMMIX D30’u tanıttı. Yeni RAM modellerinin ay içerisinde piyasada olması bekleniyor.

Dikkat çekici soğutucu tasarımı

ADATA’nın RAM ailesine yeni eklenen GAMMIX D30 kanatları andıran köşeli tasarımıyla dikkat çekiyor. Bellek modülünün kırmızı veya siyah üst kısımla tamamlanan gri renkli ısı dağıtıcısı ısıyı çabucak dışarı atarak performansına katkı yapıyor. Uzun süreli kullanımlarda bile devrelerin aşırı ısınmasını önleyen soğutucu, ısıdan kaynaklı sinyal bozulmalarını ve performans kaybını önlüyor.

Yüksek performans ve enerji verimliliği

Üst seviye bir üründen bekleneceği üzere GAMMIX D30 DDR4 bellekler de hem Intel X299 2666MHz hem de AMD AM4 / Ryzen platformları ile uyumlu çalışıyor. Ayrıca ürünün Intel Extreme Memory Profile (XMP) 2.0 desteği de bulunuyor. Böylelikle kullanıcılar karmaşık BIOS ayarlarıyla uğraşmak yerine işletim sistemi üzerinden doğrudan ve kolayca hız aşırtma yapabiliyorlar. Çalışmak için 1.2V enerjiye ihtiyaç duyan DDR4 modüller, bir önceki nesil belleklere göre %20 daha az enerji tüketirken daha yüksek bir performans verebiliyor. Böylelikle sistemler genel olarak daha serin, daha istikrarlı ve daha enerji etkin çalışıyor.

Serin ve stabil

Oyuncular ve yüksek performanslı sistemlere ihtiyaç duyan tüm kullanıcılar için üretilen GAMMIX D30, performansa olduğu kadar istikrarlı çalışmaya da önem veriyor. Ürünün üzerindeki soğutucu 4600MHz’e çıkan saat hızlarında çalışabilen D30’un ısı kaynaklı sinyal kayıpları ve performans düşüşü yaşamasını önlüyor. ADATA’nın sıkı bir seçim sürecinden geçirdiği, üst düzey kaliteye sahip PCB devrelerle üretilen D30 DDR4 RAM, istikrarlı performansın yanında uzun kullanım ömrü de sunuyor.

ADATA tarafından üretilen tüm bellek modülleri gibi GAMMIX D30 RAM ömür boyu garantiye sahip. 8GB’dan 32GB’a kadar farklı setler halinde satılacak ürünün kasım ayı sonunda piyasada olması hedefleniyor.

ADATA ürünleri hakkındaki en yeni bilgileri almak için Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

HyperX, Predator Serilerini Genişletti