ADATA’dan Yeni SSD: Ultimate SU630 3D QLC NAND ADATA’dan Yeni SSD: Ultimate SU630 3D QLC NAND
ADATA, SATA III veriyolu kullanan 2.5” boyutundaki yeni SSD modeli Ultimate SU630 3D QLC NAND SSD’yi tanıttı. ADATA’dan Yeni SSD: Ultimate SU630 3D QLC NAND

DRAM modülleri ve NAND Flash depolama aygıtlarıyla tanınan ADATA, SATA III veriyolu kullanan 2.5” boyutundaki yeni SSD modeli Ultimate SU630 3D QLC NAND SSD’yi tanıttı. Yeni nesil QLC (Quad-Level Cell) 3D NAND Flash yongalar kullanan SU630 kullanım kolaylığı, performansı ve dayanıklılığıyla, sistemlerini güncellemek isteyen kullanıcılara HDD yerine harika bir alternatif sunuyor.

Yüksek performans ve dayanıklılık

3D QLC NAND Flash yongalara sahip SU630, TLC SSD’lere göre daha iyi güvenilirlik, dayanıklılık ve performans sunuyor. SSD’nin performansını daha da artıran SLC önbellekleme teknolojisi sayesinde SU630 saniyede 520MB’a kadar okuma ve 450MB’a kadar yazma hızı sunabiliyor. Böylelikle kullanıcılar hızlı açılış sürelerinin, dosya transferlerinin, daha kısa indirme sürelerinin tadını çıkarabiliyor.

Enerji verimliliği ve sessiz çalışma bakımından HDD’lerden çok daha iyi bir performans sergileyen SU630, 1500G/0.5ms düzeyinde şoklara dayanabiliyor ve 0 – 70 santigrat derece arasındaki sıcaklıklarda çalışabiliyor.

Dosyaları taşımak çok kolay

ADATA Ultimate SU630 kullanıcılara sunduğu SSD kontrol yazılımı ile eski disklerdeki verileri işletim sistemleri dahil, olduğu gibi yeni SSD’ye kopyalamaya imkan tanıyor. ADATA SSD Toolbox ve Migration Utility adlı yazılım yalnızca kolayca taşınmayı sağlamıyor, ürünün durumunu, yıpranma durumunu ve kullanım ömrünü de görme imkânı veriyor.

Ürün, LDPC (Düşük Yoğunluklu Parite Kontrolü), ECC (Hata Düzeltme Kodu) gibi teknolojiler sayesinde olası hataları tespit edip düzeltebiliyor. Böylelikle hem kullanıcı verilerinin bozulmasını önlüyor hem de uzun bir kullanım ömrü sunuyor.

ADATA Ultimate SU630’un Aralık 2018’de piyasada olması planlanıyor. SU630 ve diğer ADATA ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

ADATA XPG SX8200 SSD ile Hız Sınırlarını Aşın