Akıllı Ev Ekosisteminde LG ve LUMI İşbirliği! Akıllı Ev Ekosisteminde LG ve LUMI İşbirliği!
LG ve Nesnelerin Interneti (IoT) ve akıllı ev çözümleri sağlayıcısı LUMI, akıllı evler için IoT çözümü sunmak üzere bir mutabakat imzaladı. Akıllı Ev Ekosisteminde LG ve LUMI İşbirliği!

LG ve Nesnelerin Interneti (IoT) ve akıllı ev çözümleri sağlayıcısı LUMI, akıllı evler için IoT çözümü sunmak üzere bir mutabakat imzaladı. Ortaklık, nem seviyesi, sıcaklık ve kapıların hareketi gibi iç ortamlardaki değişiklikleri tespit edebilen AI ve gelişmiş sensörler kullanan yenilikler geliştirmeye odaklanacak.

LUMI’nin gelişmiş Aqara sensör teknolojisine sahip LG ürünleri, enerjiden tasarruf sağlayacak, rahatlığı artıracak ve evdeki güvenliği ve konforu yükseltecek. Tercih edilen sıcaklığa ayarlanan evdeki Aqara sensörü, LG klima cihazının otomatik olarak çalışmasını sağlayacak. Kullanıcılar, pencereye bağlı bir Aqara sensörü taktıklarında, LG cihazı çalışırken pencere açılırsa, hemen bir bildirim alacaklar.

LG ve LUMI ortaklığının örnekleri önümüzdeki ay Berlin’deki IFA 2019’da sergilenecek. LG’nin fuar standında, LUMI teknolojisini kullanan bir LG nem alma cihazı, nem seviyesini otomatik olarak ayarlayarak kıyafetleri en iyi durumda tutmaya devam edecek. Ayrıca LG’nin, “Sinema Modu” kelimelerini duyduğunda odadaki aydınlatmayı değiştiren bir Aqara LED Ampulüne bağlı WK7 akıllı hoparlörü de sergilenecek.

LG ve LUMI’nin geleceğin “Connected Home” vizyonu, 6 – 11 Eylül tarihlerinde IFA 2019’da Messe Berlin’deki Salon 18’de sergilenecek.

LG SmartThinQ ile LG Akıllı Cihazlarınızı Kontrol Edin