Merakla Beklenen Telefon POCO X3 NFC Türkiye’de Satışta Merakla Beklenen Telefon POCO X3 NFC Türkiye’de Satışta
(Haber Bülteni) Xiaomi Group altında kurulan bağımsız akıllı telefon markası  POCO, yeni modeli POCO X3 NFC’yi Türkiye’de satışa sunmaya hazırlanıyor. 22 Ekim tarihinde satışa... Merakla Beklenen Telefon POCO X3 NFC Türkiye’de Satışta

(Haber Bülteni)

Xiaomi Group altında kurulan bağımsız akıllı telefon markası  POCO, yeni modeli POCO X3 NFC’yi Türkiye’de satışa sunmaya hazırlanıyor. 22 Ekim tarihinde satışa çıkacak akıllı telefon uygun fiyatı ile öne çıkıyor.

POCO X3 NFC, Qualcomm’un en yeni ve en güçlü 700 serisi 4G işlemcisi olan Snapdragon 732G‘yi dünyada ilk kez kullanan telefon ünvanını taşıyor. POCO X3 NFC’nin bir diğer özelliği ise Game Turbo 3.0’ın en son sürümüne sahip olması. Bu sayede telefon oyun gereksinimlerine göre ayarlanabiliyor ve kullanıcıların cihazın güçlü donanımından en iyi şekilde yararlanabilmeleri sağlanıyor. Telefonun, Z eksenli doğrusal motoru ise farklı senaryolar için tasarlanmış 150’den fazla titreşim modu ile çok iyi bir dokunsal geribildirim sağlıyor.

Pil Ömrü, Ekran ve Diğer Detaylar

POCO X3 NFC, 5.160 mAh pili sayesinde tek şarjla, iki güne kadar kullanım imkanı sağlıyor. 33W hızlı şarj özelliğine sahip cihaz 65 dakika içerisinde %100 şarj olabiliyor. %62 şarj seviyesi için ise cihazın 30 dakika şarjda kalması yeterli.

POCO X3 NFC, 120Hz yenileme hızı ve 240Hz dokunmatik örneklem kombinasyonunu bir araya getiren uçtan uca 6,67″ FHD + DotDisplay ekrana sahip. DynamicSwitch işlevi, kullanım durumuna ve ekranda görüntülenen içeriğin biçimine bağlı olarak telefonun otomatik olarak 50, 60, 90 ve 120Hz arasında geçiş yaparak güç tasarrufu yapmasına olanak tanıyor.

POCO X3 NFC, 64MP ana kamera, 13MP ultra geniş açılı kamera, 2MP makro kamera ve 2MP derinlik sensöründen oluşan birinci sınıf AI destekli bir dörtlü arka kamera sistemine sahip. Altı adet kaleydoskop seçeneği, Gold Vibes modu, Cyberpunk modu, çok sayıda yeni fotoğraf filtresi ve AI Skyscaping 3.0 gibi özellikler kullanıcıların sosyal medyada yaratıcı içerikler oluşturmalarına olanak tanıyor.  4K video kaydının yanı sıra akıcı video yakınlaştırma, odak zirvesi ve AE/AF kilidi gibi özellikler video çekimini daha keyifli bir hale getiriyor. LOG/RAW format desteği ve Vlog modu, kullanıcıların sadece en önemli anları, en yüksek kalitede yakalayabilmesini sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda telefonu video içerikleri üretmek için yarı profesyonel bir iş istasyonuna dönüştürüyor.

POCO X3 NFC’nin 6GB+64GB modeli 3.299 TL’den, 6GB+128GB modeli ise 3.339 TL’den 22 Ekim tarihi itibariyle n11.com’da online olarak satışa sunulacak. 19 Ekim’den 21 Ekim gün sonuna kadar geçerli olacak olan ön satışa özel fiyat kampanyası kapsamında ise; 6GB+64GB modeli 2.999 TL’den, 6GB+128GB modeli ise 3.199 TL’den tüketiciyle buluşuyor.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.