Alan Wake Bütün Platformlarda Satıştan Kaldırılıyor Alan Wake Bütün Platformlarda Satıştan Kaldırılıyor
Geliştirici Remedy'nin yaptığı açıklamaya göre Alan Wake çıkmış olduğu PC ve Xbox 360 platformlarında satıştan kaldırılıyor. Alan Wake Bütün Platformlarda Satıştan Kaldırılıyor

Geliştirici Remedy’nin yaptığı açıklamaya göre Alan Wake çıkmış olduğu PC ve Xbox 360 platformlarında satıştan kaldırılıyor.

Açıklamaya göre oyun, kullanılan müziklerin lisans sürelerinin dolması sonucu 15 Mayıs tarihinden itibaren mağazalardan kaldırılıyor. Devam oyunu Alan Wake’s Nightmare tabii ki satılmaya devam edecek.

Stüdyo müzikleri yeniden lisanslamanın yollarını aradığını söylüyor ancak onlar bir yolunu bulana kadar oyun resmi olarak satıştan kalkacak. Bunun bir garantisi de verilmiyor üstelik. Yani Alan Wake’i hep merak edip bir türlü oynama fırsatınız olmadıysa orijinal bir kopyasını edinmek için son günleriniz olabilir bu.

2010 yılında piyasaya sürülen oyun, PC ve Xbox 360 platformlarında oynanabiliyor. Yoğun bir atmosfere sahip, bölümlere dayalı olarak oynanabilen oyunda Alan isimli yazar karakterimizi korku dolu anlarından kurtarmaya çalışıyoruz. Oyun Xbox One’da da geriye uyumluluk programı sayesinde oynanabiliyor.

Remedy Entertainment’ın Yeni Oyunu Tahminimizden Yakın Olabilir