AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition Yayınlandı AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition Yayınlandı
Radeon grafik ürünleri için hazırlanan yeni nesil yazılım uygulaması AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition kullanıcılara sunuldu. AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition Yayınlandı

AMD, Radeon grafik ürünleri için hazırladığı yazılım uygulamasının yeni nesli AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition’ı kullanıcılara sundu.

Yeni yazılım, içerisinde iyileştirilmiş performans ve akıcı oynanış sağlayan Radeon Boost özelliğini, eski oyunları modern monitörlere uyumlu hale sokan Tamsayı Görüntü Ölçekleme teknolojisini ve sevilen AMD Link mobil uygulaması, Radeon Görüntü Keskinleştirme ve Radeon Anti-Lag gibi özelliklere önemli yenilikler getiriyor.

Yeni görünüm

Oyuncular, oyun içerisindeyken aynı yazılım arayüzünü kullanarak tüm yazılım fonksiyonlarına direkt olarak erişebiliyorlar. Bununla birlikte yeni kullanıcı profilleri, yazılımları hızlandırmak için tek tıkla ulaşılabilen hazır ayarlarla hızlı bir yol sunuyor.

Yeni tümleşik web tarayıcısıyla birlikte kullanıcılar, değerli oyun bilgileri, tam çözümler, video rehberler vb.’ne oyundan çıkmadan ulaşabiliyor.

Yeni özellikler

  • Radeon Boost – Dinamik olarak hızlı hareketli oyun sahnelerinde görüntü çözünürlüğünü azaltıp, kare oranları ve akıcılığı yükseltir. Böylece görüntü kalitesine en az etkiyle ortalamada yüzde 23’e kadar performans artışı sağlar. Radeon Boost, birçok önde gelen oyun tarafından destekleniyor ve zamanla yeni oyunlar da bu listeye eklenecek.
  • AMD Link – Yeni masaüstü uygulamasının görünüm ve hissiyatıyla eşleşen, güncellenmiş bir arayüze sahip. AMD Link, kullanıcıların evlerinin dışında da evlerindeki PC oynanışına sahip olmalarını, istedikleri yerden telefon veya tabletleriyle buna erişebilmelerini mümkün kılıyor.
  • Tamsayı Görüntü Ölçekleme – Ekrandaki görüntülerde yer alan bir pikselden dört ya da daha fazlaya kadarını ölçeklendirir, böylece performanstan ödün vermeden, yüksek PPI değerine sahip monitörlerde, klasik oyunların piksel görünümünü keskin bir şekilde sunar.
  • DirectML Medya Filtreleri – Görsel gürültü azaltma ve çözünürlük yükseltme filtreleri, fotoğraf ve video dosyalarını temizlemek için makine öğrenimini kullanır, böylece geleneksel gürültü engelleme ve çözünürlük artırma filtrelerinden daha iyi kalite alınır.
  • Radeon Görüntü Keskinleştirme ve Radeon Anti-Lag – Radeon Görüntü Keskinleştirme DX 9, DX 12 ve Vulkan oyunlarına ek olarak, DirectX 11 oyunlarına da destek veriyor. Ayrıca bu özellik, kullanıcıların keskinliğin seviyesini belirleme özelliğini de sağlıyor. Radeon Anti-Lag ise Radeon RX 5000 serisi öncesi grafik kartları için DX 9 oyunlarına destek sağlamaya başlıyor.

ASUS, 3. Nesil Ryzen Threadripper’ları Destekleyen Anakartlarını Duyurdu!