AMD ve NVIDIA Yeni Sürücülerini Yayımladı AMD ve NVIDIA Yeni Sürücülerini Yayımladı
AMD ve NVIDIA yeni sürücüleriyle ekran kartlarının yeni oyunlarda verimli çalışmasını sağlayacak. Ayrıntılar haberimizde. AMD ve NVIDIA Yeni Sürücülerini Yayımladı

Battlefield V ve Fallout 76 gibi önemli oyunlar ve çıkmak üzere. AMD ve NVIDIA da yeni sürücüleriyle ekran kartlarının bu oyunlarda verimli çalışmasını sağlayacak.

AMD’nin yeni 18.11.1 sürümlü Radeon Adrenalin sürücüsü Fallout 76, Battlefield V ve Hitman 2 için optimizasyon getiriyor. Sürücünün getirdiği performans artışları ise şöyle:

  • Radeon RX 580 ile Hitman 2’de yüzde 3’e varan performans artışı.
  • Radeon RX Vega 64 ile Battlefield V’te yüzde 8’e kadar performans artışı.
  • Radeon RX 580 ile Battlefield V’te yüzde 9’a varan performans artışı.
  • Windows 7’de Assassin’s Creed Origins oynarken yaşanan çökme sorunları çözüldü.
  • Wolfenstein II: The New Colossus’ta su ve lav grafiklerinde oluşan bozulmalar giderildi.
  • Strange Brigade DirectX 12 ile açıldığında bazen yaşanan çökmeler halledildi.

AMD’nin yeni sürücüsünü buradan indirebilirsiniz.

Gelelim NVIDIA cephesine. NVIDIA da 416.81 sürümlü yeni Game Ready sürücüsünü yayımladı. Sürücü Battlefield V’e optimizasyon getiriyor. Ayrıca ARK: Survival Evolved, Shadow of the Tomb Raider, The Witcher 3: Wild Hunt, Monster Hunter: World ve Far Cry 5 oyunlarında yaşanan çeşitli grafiksel hatalar ve çökmeler çözülüyor. Bu oyunların da optimizasyonları arttırılıyor yeni sürücüyle.

Yeni Game Ready sürücüsüyle GeForce RTX 2070, GeForce RTX 2080 ve GeForce RTX 2080 Ti modellerine olan destek de genişletiliyor. Battlefield V’in RTX serisiyle tanıştığımız ray-tracing teknolojisini kullanacağını da belirtelim. Tabii oyun resmi çıkışını yaptıktan bir süre sonra eklenecek bu destek.

NVIDIA’nın yeni sürücüsüne buradan modelinizi seçerek ulaşabilirsiniz.

AMD, 7nm’lik İlk Ekran Kartlarını Duyurdu