AMD Yayımladığı Yeni Sürücüyle Oyunları Hızlandırıyor AMD Yayımladığı Yeni Sürücüyle Oyunları Hızlandırıyor
AMD, yayımlamış olduğu 18.2.2 sürüm numaralı yeni sürücüyle popüler oyunlarda bir miktar hızlanma vaat ediyor. AMD Yayımladığı Yeni Sürücüyle Oyunları Hızlandırıyor

AMD, yayımlamış olduğu 18.2.2 sürüm numaralı yeni sürücüyle popüler oyunlarda bir miktar hızlanma vaat ediyor.

Popüler Battle Royale oyunları PUBG ve Fortnite’ın yanı sıra geçtiğimiz günlerde büyük bir ilk gün yamasıyla güncellenen Kingdom Come: Deliverance da sürücüden nasiplenen oyunlardan. AMD’nin bizzat yaptığı benchmark testlerine göre ortaya çıkan performans artışları ise şöyle:

  • Fortnite – RX Vega 56 kullanıcıları sürücüyü güncelledikten sonra oyunda %3’lük bir performans artışı görecekler. RX 580 kullanıcıları ise %5’lik bir sıçrama bekleyebilirler.
  • PUBG – Playerunknown’s Battlegrounds oyuncuları da RX Vega 56 ile %5’lik bir artış yaşayacaklar. Öte yandan RX 580 kullanan oyuncular ise %7’lik bir performans iyileşmesi bekleyebilirler.
  • Kingdom Come: Deliverance – Henüz birkaç gün önce resmi çıkışını gerçekleştiren Kingdom Come: Deliverance da yeni sürücüyle performans artışı yaşayan oyunlardan. RX Vega 56 kullanıcıları oyunda %3 performans artışı görebilirler sürücülerini güncelledikten sonra. Benzer artış RX 580 sahiplerinde %4 olarak gözüküyor.

AMD söz konusu benchmark testlerini Intel Core i7-7700K (4.2 GHz) işlemci ve 16GB DDR4-3000 bellekle Windows 10 64 bit işletim sisteminde yapıyor.

CES 2018: AMD Yeni GPU’larını Tanıttı