‘Angry Birds Epic’ Geldi, Kaçırmayın ‘Angry Birds Epic’ Geldi, Kaçırmayın
Kızgın kuşlar, yepyeni türden bir macera ile karşımızdalar, Angry Birds Epic! Artık herkesin ya oynamış olduğu veya en azından ismini duymuş olduğu Angry Birds... ‘Angry Birds Epic’ Geldi, Kaçırmayın

Kızgın kuşlar, yepyeni türden bir macera ile karşımızdalar, Angry Birds Epic!

Artık herkesin ya oynamış olduğu veya en azından ismini duymuş olduğu Angry Birds oyun serisi, yepyeni bir türe adım attı. Angry Birds Epic, RPG (rol yapma) türünde bir oyunla geri geliyor. Bu sefer kızgın kuşlarımız, çalınan yumutalarını geri almak için farklı yöntemlerle savaşıyolar.

Angry Birds Epic’de, kuşlar kendilerini düşmanlara fırlatıp helak olmaktansa, zırhlarını kuşanıyor, silahlarını ellerine alıyor ve büyüler öğreniyorlar. Fantastik bir oyun ortamı içinde, sıra tabanlı saldırılar ve savunmalar ile oynanan Angry Birds Epic, bize öncekilerden çok farklı bir oyun deneyimi sağlıyor.

Düşmanlarımız yine o sinsi yeşil domuzlar ama artık onları çeşitli silahlar ve taktiklerle hallediyoruz. Önceki oyunlardan bildiğimiz ve sevdiğimiz kuşlar bu oyunda karşımıza farklı sınıflardan karakterler olarak çıkıyor. Mesela kırmızı kuş bir savaşçı, sarı kuş bir büyücü rolüne bürünüyor. Her kuşun saldırı ve savunma özellikleri var ve hikayede ilerleyip karakterleri açtıkça, bunların kombinasyonalrından takımlar yapabiliyorsunuz.

Angry Birds Epic

Hikaye ise çok farklı değil aslında ama yeni mekanlar eklenmiş. Piggy Island boyunca farklı noktalara seyahat edip, domuzları yakalayıp yumurtaları geri alıyoruz. İlerledikçe karakterlerimize seviye atlatıyor, yeni silahlar ve zırhlar veriyoruz. Oyun eski versiyonlarda olduğu gibi yine matrak ve keyifli olmuş.

Angry Birds Epic hem iOS, hem de Android’de oynanabilecek bedava bir oyun ama oyun içinden ekstra malzemeler satın alabiliyorsunuz. Fakat bunlar zorunlu olmadığı için oyundan alacağınız keyfi engelleyecek şeyler değil.

Angry Birds Epic oyununu iOS cihazlar için bu linke tıklayarak indirebilirsiniz. Android cihazlara için indirmek için ise bu linke tıklayınız.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.