AOC, AGON Serisi İlk Premium Oyun Monitörünü Duyurdu AOC, AGON Serisi İlk Premium Oyun Monitörünü Duyurdu
AOC, AGON serisini piyasaya çıkardı. İlk modeli ise gücünü 2560 x 1440 piksel çözünürlüklü yüksek hızlı TN panelinden alan AG271QX. AOC, AGON Serisi İlk Premium Oyun Monitörünü Duyurdu

AOC, AGON serisini piyasaya çıkardı. İlk modeli ise gücünü 2560 x 1440 piksel çözünürlüklü yüksek hızlı TN panelinden alan AG271QX.

Rekabet odaklı oyuncular, sadece hızlı ve akıcı görüntülere değil, aynı zamanda anlık emir yürütmeye ve her durumda mükemmel görüşe de güvenebilmek isterler. AOC Düşük Input Lag modu, monitör elektroniğinin görüntü gecikmesini engellemesini sağlar ve böylece komutların mouse, klavye ve gamepad üzerinden geçişini hızlandırarak hemen harekete geçilmesini sağlar. AOC Gölge Kontrolü (Shadow Control) ise, oyuncuların aşırı karanlık ya da parlak alanlarda kontrastı hızlıca ayarlamalarını sağlar ve bunu yaparken ekranın geri kalanındaki dengeli alanların kalitesinden ödün verilmez.

fragtist AOC AGON AG271QX

Enerjisi hiç bitmeyen oyuncular, ergonominin de mükemmel olmasını ve monitörlerini ayarlayacak rahat özelliklere güvenebilmeyi isterler. AOC AGON ergonomik taban, yükseklik, eğilme ve sağa sola dönme ayarlarını yaparken büyük rahatlık sağlar. Üstelik, oyuncular, kendilerine özel ayarları ayak üzerindeki yükseklik skalasına doğru biçimde işaretlediklerinde, ne zaman isterlerse tercih ettikleri ayarlara dönebilirler. Gözleri koruyan AOC Flicker-Free Teknolojisi ve AOC Düşük Mavi Işık modu sayesinde daha fazla rahatlık sağlanır, çünkü her iki teknoloji de gözleri daha az yorar, ve uzun oyun seanslarında gözlerin duyduğu rahatsızlığı ve yorgunluğu azaltır. Kişiye özel dendiğinde ise, monitör ayarları kilit önem taşıyan özelliklerdir, bunların kolay erişilebilir olması gerekir. İşte ayarlanabilir oyun ön ayarları, oyunculara tam da bunu sunuyor. AOC, aynı zamanda kullanıcının modlar arasında zahmetsizce geçiş yapmasını ve parlaklık, kontrast ve diğer oyun özelliklerini ayarlamasını sağlayan AOC QuickSwitch Controller özelliğini de ekledi.

AOC AGON AG271QX oyun monitörü, Haziran 2016’da, 749 USD (KDV hariç) tüketici tarafından tavsiye edilen perakende satış fiyatı üzerinden piyasada bulunabilecek.Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.