Kategoriler

AOC ve Studio F. A. Porsche Yeni Monitör Serisini Piyasaya Çıkartıyor

AOC, özel iki yeni model ile ekran yelpazesini genişletiyor. 24 inçlik AOC PDS241 ve 27 inçlik AOC PDS271 sizlerle.

AOC, özel iki yeni model ile ekran yelpazesini genişletiyor. Ünlü tasarım evi Studio F. A. Porsche işbirliğiyle geliştirilen, 24 inçlik AOC PDS241 ve 27 inçlik AOC PDS271, bir monitörden beklenenleri yeniden tanımlıyor.

3 taraftan da çerçevesiz AH-IPS paneli ve asimetrik bir metal ayak ile donatılan ve ultra ince, minimalist, birinci sınıf bir tasarıma sahip AOC portföyünün bu yeni üyelerinin her ikisi de, kapalı olduklarında bile göz alıcı olmaya devam ediyorlar. İilk modüler tasarıma sahip PDS241 ve PDS271, güç ve HDMI çıkışlarına sahip. Üstelik olağanüstü görünümlerinin arkasında, AOC SuperColor WCG Teknolojisi ile güçlendirilen AH-IPS panelleri ise geniş bir renk gamını kapsıyor ve mümkün olan en geniş görüntüleme açılarını sunuyor.

Hem 24 inçlik PDS241 hem de 27 inçlik PDS271 modeli, yöneticiler, tasarımcılar ve sanatçılar gibi tarzı önemseyen kullanıcıların hepsine hitap edecek. Ön tarafta, belirgin, asimetrik metal ayak, 3 taraftan da çerçevesiz tasarımı vurguluyor. Yanlardan bakıldığında ise bu monitörlerin her ikisi de sadece 5.2 mm kalınlıktaki en yeni akıllı telefonlardan bile daha ince. Studio F. A. Porsche, arkadan da şık görünümleri sayesinde kalabalıkta kendini farklı kılan monitörler tasarladı – hem güç hem de monitör sinyali ayaktan geçiyor ve ayrı bir kutuda bölünüyor. Sonuçta ortaya çıkan derli toplu görünüm ise monitörün aslında ne demek olduğunu bize hatırlatıyor: ekranın ta kendisini.

Bu monitörlerin kapalıyken de gerçekten göz alıcı oldukları kesin, ama asıl hünerlerini açıldıklarında gösteriyorlar. En son teknoloji ürünü AH-IPS panelleri sayesinde, hem 24 inçlik PDS241 hem de 27 inçlik PDS271, Full HD çözünürlükte, 1920×1080 pikseli, 178°’lik harika geniş görüntüleme açıları ile sunuyor. AOC’nin SuperColor WCG Teknolojisi ise bu monitörlerin sRGB renk alanının %100’ünü, NTSC renk alanının ise %90’ını kapsamasını sağlıyor.

Gözlerini bu monitörlerden alamayanlar için ise her ikisi de AOC’nin Low Blue Light Teknolojisi ve Flicker-Free Teknolojisi ile donatıldı. AOC Low Blue Light, renk kalitesinden ödün vermeden zararlı olabilecek kısa dalga boyundaki mavi ışığı azaltıyor. Öte yandan, AOC’nin Flicker-Free Teknolojisi ise PWM (Pulse Width Modulation- Sinyal Genişlik Modülasyonu) yerine bir DC (Direct Current- Doğru Akım) arka aydınlatma sistemi ile monitörün parlaklığını düzenleyerek, uzun kullanım sürelerinde bile gözlerdeki rahatsızlığı ve yorgunluğu azaltıyor. HDMI konektörü ise kullanıcıların masaüstünden mobil PC’lere, oyun konsollarından set-top kutulara kadar her şeyi bağlamalarına olanak tanıyor. Bir ses çıkışı da kulaklıklar ya da hoparlörler için pratik bir bağlantı sağlıyor.

AOC’nin PDS241 ve PDS271 modelleri, Haziran 2017’de piyasada bulunacak. Üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyat ise PDS241 modeli için 199 USD ve PDS271 için ise 269 USD.

4K IPS Ekrana ve NVIDIA G-SYNC’e Sahip AOC AGON Monitörü Tanıtıldı

Görüntülenmeler:
6
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Monitör