AOC, VR Gözlüğüne Sahip Ekranını Sundu AOC, VR Gözlüğüne Sahip Ekranını Sundu
AOC, sanal gerçeklik gözlüğünü 18-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında Köln’de düzenlenen gamescom fuarında sundu. Sanal gerçeklik hep “bir sonraki büyük olay” olarak hayal edildi... AOC, VR Gözlüğüne Sahip Ekranını Sundu

AOC, sanal gerçeklik gözlüğünü 18-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında Köln’de düzenlenen gamescom fuarında sundu.

Sanal gerçeklik hep “bir sonraki büyük olay” olarak hayal edildi ve bu yoğun ilginin doruğa ulaşmasından kısa bir süre sonra da fena halde başarısızlığa uğradı. Ancak 2016’da, bütün işaretler, bu kez sanal gerçeklik gelişiminin ve altında yatan teknolojinin kalıcı olacak kadar sağlam olduğuna işaret etmektedir. Öyle ki Goldman Sachs, Ocak 2016’da yayımlanan raporunda sanal gerçekliğin “pek çok milyar dolarlık bir endüstri yaratma potansiyeli” olduğunu ve “muhtemelen PC’nin doğuşu kadar oyunun kurallarını değiştiren” bir özellik taşıdığını belirtmektedir. Kullanım durumları ise kişisel bilgisayarlar ve akıllı telefonlar kadar muhtelif:, oyun (ve askeri) gibi bariz olan kullanımların yanı sıra, video eğlencesi, canlı etkinlikler, eğitim, sağlık, mühendislik ve hatta perakende ve gayrimenkul gibi alanlarda da kullanılıyor. Şu anda oturduğunuz dairede, koltuğunuzdan kalkmadan, yüzlerce ve hatta binlerce kilometre uzaktaki yeni evinizin ilk elden bir görüntüsünü mü istiyorsunuz? Sanal gerçeklik setini takın ve şöyle bir dolaşın… Üstelik teknoloji ilerledikçe bu liste daha da uzayacak.

AOC’nin yeni sanal gerçeklik setinin prototipi Gamescom’da ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Tom Clancy’s Division: Underground Genişleme Paketi’ni İnceledik.Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.