Kategoriler

AOC’nin ve Studio F. A. Porsche’nin Tasarımı COMPUTEX’te Ödül Aldı

AOC, yeni PDS monitörü serisi üyesi AOC PDS271 modelinin 2017 COMPUTEX d&i ödülünü aldığını duyuruyor.

AOC, PDS serisinin yepyeni monitörü PDS271’in, COMPUTEX d&i ödülünü aldığını duyurmaktan onur duyuyor.

PDS serisindeki ekranlar, şık görünümleri ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Diğer monitörlerin aksine, hem 24 inçlik PDS241 hem de 27 inçlik PDS271, arka tarafında herhangi bir güç ya da ekran bağlantısına sahip değil. Böylece yalnızca 5.2 mm kalınlığındaki ekstra ince bu ekran, bütün minimalist ihtişamıyla ışıldıyor. 3 taraftan da çerçevesiz paneli ise bu saf, minimalist görünümü daha da güçlendiriyor. Metal ayağının modern, asimetrik tasarımı güzel bir görünüme sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda da işlevsel, benzersiz bir tek kabloluk çözüm sunuyor: Güç ve ekran kabloları doğrudan içinden geçerek harici, modüler bir kutuda toplanıyor. Bu sayede, ekranın arkasında herhangi bir bağlantı elemanı bulunmadığından arkadan sarkan herhangi bir kablo da olmuyor. Onun yerine, bir HDMI girişi (adaptör ile desteklenen DisplayPort sinyali) ve harici kutunun güç girişi, monitöre ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlıyor.

PDS serisi monitörleri, AOC’nin 1920 x 1080 piksel çözünürlükte, keskin ve ayrıntılı görüntüler sunan en yeni AH-IPS panellerine sahip olarak sunuluyorlar. AOC’nin SuperColor WCG teknolojisi sayesinde, bu ekranlar sRGB renk alanının %100’ünü ve NTSC renk alanının da %90’ını kapsıyorlar. Monitöre aynı anda farklı açılardan bakan çok sayıda kullanıcı, 178°lik geniş görüntüleme açısı sayesinde canlı renklerin keyfini çıkarabilir. Flicker-Free Teknolojisi ve Düşük Mavi Işık Modu gibi ek özellikler ise sürekli kullanım boyunca gözlere verilen rahatsızlığı ve yorgunluğu azaltır.

10. yıldönümüne yaklaşan COMPUTEX d&i ödüllerini, Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Konseyi (Taiwan External Trade Development Council – TAITRA) ve iF DESIGN ASIA, Tayvan’ın başkenti Taipei’de düzenliyor. Ödülü kazananlar, altı uluslararası uzman tarafından 6 ve 7 Nisan tarihlerinde, beş kriter değerlendirilerek seçildi. Bu kriterler, inovasyon ve detaylandırma, işlevsellik, estetik, sorumluluk ve konumlandırma idi. Jüri, bu ödül için 8 ülkeden toplam 77 model seçti.

Ödül sahiplerine ödüllerinin takdim edildiği resmi ödül töreni 29 ve 30 Mayıs tarihlerinde düzenlendi ve resmi COMPUTEX internet sitesinde ve iF World Design Kılavuzu’nda da yayınlandı. Ayrıca ödüllü ürünler 30 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında COMPUTEX fuarında sergilendi.

AOC, 240Hz AGON G-SYNC Monitörünü Piyasaya Çıkartıyor

Görüntülenmeler:
5
İlgili etiketler:
· · · · · ·
İlgili Kategoriler
Computex · Donanım · Haber · Monitör