Kategoriler

Apple Arabası Konusunda Apple’ın Bile Bilgisi Yok

Apple son zamanlarda bir şeylerle ilgileniyor diye araba işine giriyor demek için çok erken. Apple Arabası muhtemelen henüz sadece bir proje.

Eğer Apple’ın federal otomativ düzenleyicilerine yolladığı mektup bir şey ifade edecekse, bu da Apple’ın araba tutkusundan vazgeçmediği olabilir.

Apple son zamanlarda bir şeylerle ilgileniyor diye araba sektörüne giriyor demek için çok erken. Apple Arabası muhtemelen henüz sadece bir proje. Apple yakın gelecek ve şimdiki zamanda arabalarla ilgilenecek. Ancak bu ilginin yatırım, işe alma veya konsept testi olma ihtimali de mevcut. Henüz şirket, bu sektörün neresinde yer alacağına veya yer alıp almayacağına karar vermiş değil.

Yeni bir iş sektörüne girmek yıllar sürecek yatırım, araştırma ve şirket içi ayarlamalar isteyecektir. Apple’ın ise şimdilik bu üç aşamadan birinde olduğunu söyleyebiliriz.

Kesin olan bazı noktalar şunlar:

  • Apple yeni bir şey istiyor. Bunun Apple Car olması şart değil ama bir şey olmalı. Telefon, tablet ve bilgisayar sektörleri fena gitmiyor ancak Apple belli bir markette belli bir pay elde edip ciddi söz sahibi olmak istiyor.
  • Apple’ın buna karar vermek için çok uzun bir süresi yok.
  • Uzun soluklu bir iş bile olsa, yarının arabalarını yapmayı planlayan çoğu şirket ciddi yatırımlar, anlaşmalar ve oldukça limitli sürede çalışıyorlar. Ayrıca birilerini işe alırken de işçinin gerçek bir şey yaptığını bilmesi açısından ona somut şeyler sunabiliyorlar.
  • Apple’ın araba sektörüne girme tehditi oldukça iyi, böylelikle bütün endüstri daha hızlı ve zekice hareket edecektir.

Galaxy Note 7’deki Sorunların Sebebi Agresif Dizayn Mı?

Görüntülenmeler:
5
İlgili etiketler:
· ·
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber