Apple, Yeni Programlama Dili Swift İçin Blog Açtı Apple, Yeni Programlama Dili Swift İçin Blog Açtı
Uygulama geliştiricilerine güzel haber, Swift için bir blog sayfası açıldı. Apple’ın WWDC 2014’de duyurduğu programlama dili Swift, uygulama ve oyun geliştiriciler arasında memnunlukla karşılandı.... Apple, Yeni Programlama Dili Swift İçin Blog Açtı

Uygulama geliştiricilerine güzel haber, Swift için bir blog sayfası açıldı.

Apple’ın WWDC 2014’de duyurduğu programlama dili Swift, uygulama ve oyun geliştiriciler arasında memnunlukla karşılandı. iOS ve Mac OS X için kullanımı kolay bir dil olan Swift için daha önce öğretici bir kitap yayımlandığını duymuştuk. Bu yeni dilin WWDC 2014 konferansındaki duyurusunu aşağıda izleyebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=l62x8Oq_QP4

Swift için şimdi de bir blog açıldı, bu blogda yaratıcılarından ve uzmanlardan ayrıntılar, tasarım ipuçları ve çeşitli yararlı bilgiler güncel olarak sunulacak. Apple’ın bir konuda blog açtığı nadir görüldüğü için, bu konuya epey önem verdiklerini anlayabiliyoruz. Swift bloguna buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Apple bu blog dışında, Swift kullanmak isteyenler için hazırladığı kaynak kütüphanesini de güncelledi. Bu güncellemede Xcode 6 beta 3 araç seti paketi de sunuluyor ve şu anda geliştiricilerin indirmesine hazır. Xcode 6 içinde yeni bir arayüz tasarımcısı da bulunuyor. Buraya tıklayarak da Swift kaynak kütüphanesi sayfasına gidebilirsiniz.

Swift’e nasıl başlayacağını merak edenler için aşağıda basit bir oyun geliştirme tanıtımı veriyoruz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.