Assassin’s Creed Origins’e Eğitim Amaçlı Keşif Modu Eklendi Assassin’s Creed Origins’e Eğitim Amaçlı Keşif Modu Eklendi
Oyunculara son derece etkileyici bir açık dünya deneyimi sunan Assassin's Creed Origins için 'eğitim' amaçlı bir keşif modu tasarlandı. Assassin’s Creed Origins’e Eğitim Amaçlı Keşif Modu Eklendi

Oyunculara son derece etkileyici bir açık dünya deneyimi sunan Assassin’s Creed Origins için ‘eğitim’ amaçlı bir keşif modu tasarlandı.

Antik Mısır’ın büyüleyici atmosferini oyunculara eksiksiz sunabilen oyunda bundan sonra isteyen oyuncular etliye sütlüye karışmadan sadece etrafı gezebilecekler. The Discovery Tour isimli mod ile sadece serinin oyuncularını değil, Antik Mısır meraklılarını da cezbedecek gibi Ubisoft.

Oyunun yaratıcı yönetmeni Jean Guesdon, “Bu mod ile Antik Mısır’a ilgisi olan herkese onun güzelliğini keşfetme şansını veriyoruz. Video oyunları da ilham verici bilgi kaynakları olabilir,” diyor.

Ubisoft’ta danışman olarak çalışan tarihçi Maxime Durand ise serinin ilk oyunundan beri eğitimcilerle irtibat halinde olduklarını söylüyor. Birçok eğitimcinin derslerinde Assassin’s Creed oyunlarını kullandığını belirten Durand, Discovery Tour ile Mısır tarihinin görselleştiğini ve birçok şeyin daha iyi algılanabileceğini söylüyor.

Yeni keşif modu oyunun 1.3.0 güncellemesiyle birlikte oyuna ücretsiz olarak eklenmiş durumda.

Assassin’s Creed: The Ezio Collection İncelemesi