Kategoriler

Assassin’s Creed Syndicate PC İncelemesi

İngiliz çayıyla taçlandırılmış olan Assassin’s Creed Syndicate’i PC platformunda inceledik. Bakalım konsola oranla, oyunun PC performansı nasıl? Detaylar incelememizde.

PC ve konsol arasındaki bitmek bitmeyen savaşa, yeni bir asker katıldı; Assassin’s Creed: Syndicate. Assassin’s Creed çılgınlarının, Londra’yı kurtarma sevdasının tetiklendiği oyunda, Jacob ve Evie Frye isimli ikiz kardeşleri kontrol ediyoruz.

Oyunun PS4 ve Xbox One versiyonu, 23 Ekim tarihinde piyasaya çıkmıştı ve oyun dünyasında, hatırı sayılır değerlendirmelerle taçlandırıldı. Ortalama inceleme puanı 77 olan oyun, birçok kullanıcının da kalbini kazanmayı başardı. Konsol tarafında Assassin’s Creed: Syndicate’in en büyük eksisi, arada sapıtan kontroller ve kendini sık tekrar eden dövüş mekanikleriydi. PC tarafındaki en önemli detaylar ise grafikler ve tabii ki oynanış dinamikleri. Eğer oyunun tam hikayesini ve diğer detayları merak ediyorsanız, linki takip edebilirsiniz. Merak etmeyin, daha önce Assassin’s Creed: Syndicate ile ilgili hiçbir şey okumayan ve spoiler’dan kaçmak için elinden geleni yapan okurlarımıza özel şeyler karalamaktan geri kalmayacağım.

Fragtist Assassin's Creed Syndicate PC (7)

Assassin’s Creed: Syndicate, bir önceki Assassin’s Creed serilerine “kısmen” bağlantılı olarak gidiyor. Hikayemiz günümüzde, Bishop isimli gizemli bir hatunun “merhaba yeni üye” sözleriyle başlıyor ve amacımız da yeni keşfedilen başka bir Piece of Eden‘ı ele geçirmek. Bishop’ın gizemli olmasına bakmayın, hatun bizim tarafımızda. Bu sırada Shaun Hastings ve Rebecca Crane ise günümüz Templar’larının (Tağınak Şovalyesi) mekanına girerek, bilgi aşırmaya çalışmaktadırlar. Bizim olayımız da Evie ve Jacob kardeşlerin geçmişte yaşadıklarını ortaya çıkartmaktır. Çünkü o zamanlarda yani 1868 yıllarında Londra, Tapınak Şövalyelerinin himayesi altındadır ve halk, çaresizlik içerisindedir. Piece of Eden’ın varlığı dışında, Londra’da bazı şeylerin yanlış gittiğinin farkına varan Bishop, tarihi daha fazla didiklemeye karar verir. Suikastçilerin birçoğu yıllardır Londra’dan uzak kalmıştır ancak ikiz kardeşler, zulümlerin sona ermesi gerektiğini düşünerek, olaya müdahale etmeye karar verirler. Böylece asıl maceramız olan “Londra’ya hükmeden, dünyaya hükmeder” konsepti, bu şekilde başlar.

Oyunun PC tarafındaki sistem gereksinimleri şu şekilde:

Minimum

 • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit versiyonları)
 • İşlemci: Intel Core i5 2400s @ 2.5 GHz or AMD FX 6350 @ 3.9 GHz
 • Bellek: 6 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 ya da AMD Radeon R9 270
 • DirectX: DirectX June 2010 Redistributable
 • Ses: DirectX uyumlu ses kartı
 • Depolama: 50 GB boş alan

Önerilen

 • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit versiyonları)
 • İşlemci: Intel Core i7-3770 @ 3.5 GHz ya da AMD FX-8350 @ 4.0 GHz
 • Bellek: 8 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 (4GB) ya da GTX 970 (4GB) ya da AMD Radeon R9 280X (3GB) ya da daha iyisi
 • DirectX: DirectX June 2010 Redistributable
 • Ses: DirectX 9.0c uyumlu ses kartı
 • Depolama: 50 GB boş alan

Eğer zorlarsanız sizi 40 saatlik bir Assassin’s Creed oyunu bekliyor. Ancak hikaye kısmı 15 – 20 saatte bitiyor, yan görevler ve tüm haritayı gezmek gibi aksiyonlara girerseniz, 40 saate kadar oynarsınız. Bu süre, sizin oynanış tarzınıza bağlı olarak uzayabilir veya kısalabilir.

Assassin’s Creed: Syndicate’te bizleri tarihin önemli isimleri karşılıyor. Onlarla görevler yapıyor ve Londra’daki ünvanımızı arttırabiliyoruz. Aslında onların ünvanlarını arttırıyoruz desek daha doğru olur. Bu isimler; Alexander Graham Bell, Charles Darwin, Charles Dickens, Kraliçe Victoria, Karl Marx, Duleep Singh ve Florence Nightingale. Bazıları için görevler yapıp, onlara keşiflerinde yardımcı oluyoruz; bazılarıyla ise sadece hikaye gereği konuşmalar gerçekleştiriyoruz.

Fragtist Assassin's Creed Syndicate PC (16)

Oyunun en büyük eskisi, hikayeye çok bodoslama dalması. Özellikle Evie ve Jacob’ın geçmişine dair çok az detayı gözler önüne seren Ubisoft, ikinci bir Ezio karakteri yaratamayacağını tekrar kanıtlamış oldu. Ancak burada iki karakteri de yönetmek ve dövüş mekaniklerinin de “abartı” derecede olsa da görsel anlamda doyurucu olduğunu belirtmek gerek. Hazır dövüş mekanikleri demişken, PC tarafındaki detayları biraz daha öne çıkartalım.

Fragtist Assassin's Creed Syndicate PC (1)

Fragtist-AC-PLaystore

1 2 3