ASUS ROG’un Dünyadaki İlk 4K G-SYNC HDR Oyuncu Monitörü Türkiye’de! ASUS ROG’un Dünyadaki İlk 4K G-SYNC HDR Oyuncu Monitörü Türkiye’de!
ASUS ROG, dünyanın ilk 4K HDR ve DisplayHDR 1000 sertifikası olan oyuncu monitörünü Türkiye'de tanıttı. Ayrıntılar haberimizde. ASUS ROG’un Dünyadaki İlk 4K G-SYNC HDR Oyuncu Monitörü Türkiye’de!

ASUS ROG, dünyanın ilk 4K HDR ve DisplayHDR 1000 sertifikası olan oyuncu monitörü olma özelliğine sahip ROG Swift PG27UQ’yu Türkiye’de tanıttı. Monitör, Ağustos ayında satışta olacak.

ASUS ROG, PG27UQ ile dünyada ilk defa 4K HDR deneyimini oyuncu monitörlerine taşıyor. Monitör; 27 inç boyuta, 3840×2160 (UHD) çözünürlüğe ve hız aşırtma özelliği ile 144Hz tazeleme oranına sahip. Ayrıca NVIDIA G-SYNC teknolojisiyle kullanıcılarını kusursuz akıcılığa sahip bir oyun deneyimiyle buluşturuyor.

ROG Swift PG27UQ, geleneksel monitörlerle kıyaslandığında, insan gözünün görebildiği netliğe en yakın kaliteyi ve renk aralığını sunan NVIDIA G-SYNC HDR teknolojisinden güç alıyor. Ayrıca standart monitörlerin çok üstünde olan 1000cd/m2 tepe parlaklık derecesi ile en üst seviyede görüntü kalitesi sunuyor.

4K UHD (3840×2160) içerikleri 144Hz tazeleme hızıyla sunan ilk oyuncu monitörü ROG Swift PG27UQ, oyunculara son derece pürüzsüz bir görüntü kalitesi sunuyor. Ayrıca eşi benzeri olmayan seviyelerde detaylarla oyuncuların oyun keyiflerine yeni bir boyut katıyor. Monitör, G-SYNC teknolojisi sayesinde ekranda yırtılma veya bölünme gibi sorunlardan herhangi bir performans kaybı olmadan arınıyor. 384 noktadan dinamik olarak kontrol edilen LED arka ışıklarıyla karanlık sahnelerin daha zengin ve doğal görünmesi için yüksek kontrast sunuyor.

 
Sinema standardında DCI-P3 renk aralığı

Her bir modeli özel olarak 3.0’dan az bir ∆E (Delta-E) renk farkı değeri sunacak şekilde kalibre edilen monitör, Quantum Dot teknolojisi ve IPS ekranıyla daha parlak görüntü sunuyor. DCI-P3 renk aralığı standardının yüzde 97’sini ve AdobeRGB renk aralığının da yüzde 99’unu kapsayarak daha gerçekçi renkler ve geniş görüntüleme açılarına sahip. ROG Swift PG27UQ aynı zamanda parlaklık, renk aralığı ve bit derinliği gibi HDR kalitesini belirleyen kriterleri inceleyen DisplayHDR 1000 sertifikasına sahip ilk oyuncu monitörü olma özelliğine sahip.

Ortam ışığını algılayabilen monitör, parlaklık seviyesini de buna göre ayarlayarak oyunculara göz yormayan, uzun süreli oyun keyfi sunuyor. Ek olarak ergonomik tasarımıyla döndürülebiliyor, yan yatırılabiliyor ve boyu da ayarlanabiliyor. Böylece kullanıcılara yüksek konfor imkânı sağlıyor. Oyuncular aynı zamanda monitörün 4K HDR panelinden yine bu özellikleri destekleyen oyun konsolu ve yayın cihazlarını kullanarak faydalanabiliyor.

ROG Swift PG27UQ, Ağustos ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.

BenQ, ZOWIE XL2411P’nin PGI’ın Seçilmiş Monitörü Olduğunu Duyurdu!