ASUS, ZenFone 5 Serisi Modellerini MWC 2018’de Tanıttı ASUS, ZenFone 5 Serisi Modellerini MWC 2018’de Tanıttı
ASUS, Barselona'da teknoloji dünyasını ve sektör profesyonellerini buluşturan Mobil Dünya Kongresi 2018'de özel bir etkinlikle heyecanla beklenen Zenfone 5 serisini tanıttı. ASUS, ZenFone 5 Serisi Modellerini MWC 2018’de Tanıttı

ASUS, Barselona’da teknoloji dünyasını ve sektör profesyonellerini buluşturan Mobil Dünya Kongresi 2018’de (MWC 2018) özel bir etkinlikle heyecanla beklenen ZenFone 5 serisini tanıttı. Serinin üç üyesi ZenFone 5Z, ZenFone 5 ve ZenFone 5 Lite. Modeller yapay zeka özellikleri, zen felsefesinden esinlenen benzersiz tasarımları ve çift kamera sistemleriyle kongreye damga vurdu.

Yapay zekanın gücüyle donatılmış ilk ZenFone modelleri olan 5Z ve 5, tamamen çerçevesiz ekran ve çift kamera ile dikkat çekiyor.

ZenFone 5Z, AIE özellikli Snapdragon 845 mobil işlemcisiyle 3. nesil bir yapay zeka platformuna sahip. 8GB RAM ve 256GB’a kadar ulaşan depolama özelliklerine de sahip ZenFone 5Z. Model, nefes kesici performansının yanında uzun pil ömrü de sağlıyor. Zarif tasarımı ve çift kamera sistemiyle ön plana çıkan ZenFone 5 ise, yapay zeka yeteneklerine sahip Snapdragon 636 mobil işlemcisine sahip. Telefon böylece daha iyi fotoğraf ve iletişim deneyimleri sunuyor.

ASUS AI Boost teknolojisine de sahip 5 ve 5Z modelleri. Telefonlar, oyunlar ve diğer zorlu görevler için yüksek performans sunuyor. Bu iki modelin sahip olduğu akıllı çift kamera sistemleri, kendini adapte edip öğrenebiliyor. Bu sayede her seferinde mükemmel fotoğraflar çekmeye imkân tanıyor.

5 Lite

5 Lite, 6 inç ekranıyla dünyanın ilk gerçek 4 kamera sistemine sahip akıllı telefon olma özelliğiyle ön plana çıkıyor. 20MP Sony ön kamerası ve 16MP arka kamerasıyla 120 derecelik geniş açı sunuyor telefon. Fotoğrafta yaratıcılığın önündeki engelleri de kaldırıyor böylece. Benzer sistemlerin aksine tüm kameraları bağımsız çalışan Lite modeli bu sayede her türden fotoğrafın mükemmel çekilmesini sağlıyor. 18:9 en/boy oranı ve ultra ince çerçevesi sayesinde 5,5 inçlik bir telefon kadar kompakt bir model 5 Lite. Telefonda Snapdragon 630 mobil işlemci ve 3300 mAh pille de yüksek performans ve enerji verimliliği sağlanıyor.

Asus Zenfone Zoom S Video İnceleme