Asus’un Yeni Oyun Bilgisayarı  CES 22’de Sahneye Çıktı Asus’un Yeni Oyun Bilgisayarı  CES 22’de Sahneye Çıktı
(Haber Bülteni) ASUS, en güçlü ve çok yönlü dizüstü oyun bilgisayar modellerinden oluşan ROG (Republic of Gamers) serisinin yeni üyelerini tüketici elektroniği fuarı CES... Asus’un Yeni Oyun Bilgisayarı  CES 22’de Sahneye Çıktı

(Haber Bülteni)

ASUS, en güçlü ve çok yönlü dizüstü oyun bilgisayar modellerinden oluşan ROG (Republic of Gamers) serisinin yeni üyelerini tüketici elektroniği fuarı CES 2022’de tanıttı. Performans, taşınabilirlik, soğutma ve ekran konusunda yenilikler yaparak ürün ailesini daha genişleten ASUS, ROG serisindeki rekabeti en üst seviyeye taşıyacak yeni modelleriyle dikkat çekti.

 

Asus ROG Flow Z13

ROG’un en yeni 2’si 1 arada bilgisayarı ROG Flow Z13, ASUS’un taşınabilir oyun serisinde yepyeni ve en ilginç tasarımlı modellerinden biri. Klavyesinden tamamen ayrılabilen Z13, 12 mm inceliğinde ve alternatifli konfigürasyonlar bulunduruyor. Flow 13, 14 çekirdekli Intel Core i9-12900H CPU ve RTX 3050 Ti grafik kartı sunuyor. Bu da, RTX 3050 Ti’dan memnun kalmayan veya daha güçlü bir ekran kartı isteyenlerin cihazından vazgeçmek zorunda kalmayacağı anlamına geliyor. Harici olarak satılan ASUS XG Mobile harici ekran kartı kutusu, tableti RTX 3080 veya Radeon RX 6850M XT ekran kartıyla buluşturuyor. Gücünü yeni 12. Nesil Intel Core i9-12900H’dan alan ROG Flow Z13, farklı yonga seti seçeneklerine de sahip olabiliyor. Dileyen kullanıcılar bu işlemci yerine Intel Core i7-12700H veya Core i5-12500H işlemcilerden birisini tercih edebiliyor.

Cihaz, biri 120 Hz yenileme hızına ve Full HD desteğine, diğeri ise 60 Hz yenileme hızına ve 4K çözünürlüğe sahip olmak üzere farklı seçenekli iki dokunmatik ekran sürümüne sahip. Z13, ayrıca ASUS’un harici grafik kartı çözümü XG Mobile ile de uyumlu ve RTX 3080 veya AMD Radeon RX 6850M XT’ye kadar barındırabiliyor.

Ürün, istenirse dizüstü formunda, istenirse de tablet formunda kullanılabiliyor. Windows işletim sistemi ile gelen ROG Flow Z13, 13.4 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Bu ekran kullanıcının isteklerine göre 60Hz yenileme hızı / 4K çözünürlük veya 120Hz yenileme hızı FHD+ çözünürlük sunuyor.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.