Baldur’s Gate’e Yeni Eklenti Paketi Baldur’s Gate’e Yeni Eklenti Paketi
Yıllar geçse de Baldur's Gate serisine gelen yeniliklerin sonu gelmiyor. Siege of Dragonspear isimli eklenti paketi ile ilgili detaylar haberin devamında. Baldur’s Gate’e Yeni Eklenti Paketi

Yıllar geçse de Baldur’s Gate serisine gelen yeniliklerin sonu gelmiyor. Siege of Dragonspear isimli eklenti paketi bu yenilikler kervanına son katılanlardan. Baldur’s Gate ismi geçince rol yapma oyunu severlerin yüzünde bir gülümseme oluşur. İlk oyunun çıkışından 17 yıl geçse de geçtiğimiz yıllar içinde Enhanced Edition olarak adlandırılan sürümleri ile birlikte oyunlar günümüz teknolojisine sahip bilgisayarlar da oynanacak hale getirilmişti.

Beamdog eski BioWare çalışanlarından Trent Oster ve Cameron Tofer‘ın kurmuş olduğu bir firma. Baldur’s Gate, Baldur’s Gate 2 ve Icewind Dale oyunlarını günümüz oyuncularıyla buluşturarak bir çok oyun severin artık yakında tanıdığı kişiler haline geldiler. Durum böyle olunca seriye yeni bir hikayeye sahip bir oyunun eklenmesi kaçınılmaz oldu.

Yaptıkları açıklamada Enhanced Edition’ların ilk aşama olduğunu, artık eski oyunları yeni teknolojiye adapte ettikleri için seriye orijinal içerikli yeni oyunlar ekleyebileceklerini belirttiler. Eklenti paketi ilk oyunla ikinci oyun arasında bir köprü niteliği taşıyor. Baldur’s Gate 3 için hala yapmaya hevesli olduklarını ve eğer doğru zaman, doğru şartları yakalarlarsa hayalden öteye geçerek oyunu geliştirmek istediklerini belirttiler.

Oyun hakkında bilgi almak için ilgili link‘i takip edebilirsiniz.Berk Yakar

Bilgisayar oyunları macerası Amiga 500 ile başladı. Bilimkurgu edebiyatına olan büyük ilgisinin yanısıra sıkı bir anime ve manga takipçisi.