Battlefield 5 – Overture Güncellemesiyle Öne Çıkanlar ve Görevler Battlefield 5 – Overture Güncellemesiyle Öne Çıkanlar ve Görevler
DICE, daha önce söz verdiği gibi Battlefield 5'in Tides of War modu için ilk bölüm olan Overture'ı yayınladı. Battlefield 5 – Overture Güncellemesiyle Öne Çıkanlar ve Görevler

DICE, daha önce söz verdiği gibi Battlefield 5’in Tides of War modu için ilk bölüm olan Overture’ı yayınladı.

Oyuna The Last Tiger isimli bir War Story ekleyen Overture güncellemesi, ayrıca Panzerstorm isimli bir çok oyunculu harita da getiriyor. İsimlerden de anlaşılacağı gibi yeni içerikler tank temalı olmuş.

The Last Tiger’da 1945 ilkbaharına giden oyuncular Ren-Ruhr bölgesinde amansız tank çarpışmalarında görev alıyor. Umutsuzlukla harap olan Alman hatlarını savunmak ana görev bu yeni bölümde. Oyuncular bu görevi dönemin en güçlü tankı olan Tiger I mürettebatının bir üyesi olarak yapmak zorunda.

Panzerstorm haritası ise oyunun çok oyunculu kısmına tank çarpışmalarını getiriyor. Belçika kırsalını mekan edinen yeni haritada önemli noktaları güçlendirmek için çamurlu siperlerden ve sığ nehirlerden ilerlemesi gerekiyor oyuncuların. Ayrıca ormanlık alandaki barakanın etrafına kurulan İkmal İstasyonlarından faydalanmak ve yükseklik avantajı sağlayan tarlaları ele geçirmek de oyunu kazanmak için önemli unsurlar.

Güncelleme notları

 • Oyunun DXR gerçek zamanlı Işın İzleme ile çalışmasıyla ilgili çeşitli kararlılık ve performans geliştirmeleri yapıldı (sadece PC’de). Yeşilliklerde/bitki örtüsünde izleme performansının yükseltilmesi ve mümkün olduğunda Işın İzleme kalitesini iyileştirme amacıyla kare bellek verisinin kullanılması da bu geliştirmeler arasında yer alıyor. Oyunun DXR ilerlemesiyle ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
 • Oyuncunun gerekli seviyeye ulaşmasına rağmen silahların kilidinin açılmamasına neden olan hata düzeltildi.
 • Bitmeyen yükleme ekranlarına neden olan sorunlarla ilgili iyileştirmeler yapıldı. Bu güncellemeyle birlikte bu sorun büyük ölçüde ortadan kalkacak.
 • Nişancı taşıt yolcusunun kullandığı taretin animasyonlarının, oyuncunun hedeflediği yerle aynı hizada olmamasına neden olan sorun düzeltildi.
 • Oyuncular artık oyunda hedefleri görüntülerken kısa süre beklemeye alınmayacak.
 • Conquest’te Düşmana Yetişme mekanikleri düzenlendi. Yetişme mekaniği artık yakın geçen turlar yerine yalnızca kaybeden takımın çok geriye düştüğü durumlarda etkinleştirilecek. Bu sayede karşılaşmaların genel olarak daha adil geçeceğini ve takımlar arasındaki yetenek farkının çok büyük olduğu karşılaşmaların da daha heyecanlı olacağını düşünüyoruz.

Güncelleme notlarının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Görevler

Gelelim Overture’ın birinci hafta görevlerine. 6-12 Aralık tarihlerinde yapılabilecek olan birinci hafta görevlerini tamamlayan oyuncular ödül olarak çok sağlam bir makineli tüfek olan VGO’yu kazanabilecekler. VGO, Support görevindeki askerler için fazlasıyla uygun bir silah olabilir.

 • Self Healing – Bu görevde 10 kez kendinizi iyileştirmeniz gerekiyor. Oyunda her doğduğunuzda kendi yaralarınızı sarabileceğiniz bir bandaja sahip oluyorsunuz. Tabii bandaj imkanı olmadığında Medic’lerden de yardım isteyebilirsiniz. Ayrıca İkmal İstasyonları da bu anlamda işinizi görebilir.
 • Healer – Bu görevde 20 kez takım arkadaşlarınıza Bandaj vermeniz gerekiyor. Medic sınıfını seçerek tamamlayabilirsiniz bu görevi.
 • Re-Engage – İkmal İstasyonlarında 10 kez bandaj ya da mermi ikmali yapmanız gerekiyor. Takımınızın ele geçirdiği bölgelerdeki İkmal İstasyonlarını bu amaç için hızlıca kullanabilirsiniz.
 • Need Ammo – Takım arkadaşlarınıza 20 kez Mermi Çantası ikmali yapmanız gerekiyor. Support sınıfını seçip acil mermi ihtiyacı bulunan takım arkadaşlarınızın yardımına koşarak tamamlayabilirsiniz bu görevi.
 • Health Crate – Koyduğunuz Sıhhiye Sandıklarıyla takım arkadaşlarınızın toplamda 400 canını iyileştirmeniz gerekiyor. Tabii ki Medic sınıfıyla yapabileceğiniz bu görev takımınızın genel can puanı açısından da hayati önem taşıyor.
 • Break It – 10 adet düşman tahkimatını yıkarak tamamlayabileceğiniz bu görev ateş hattının tam ortasına ilerlemenizi gerektiriyor. Tahkimatları dilediğiniz şekilde yıkabilirsiniz.
 • Ammo Crate – Koyduğunuz Mermi Sandığıyla toplamda 12 takım arkadaşınıza mermi ikmali yapmanız gerekiyor bu görevde. Need Ammo görevine benzer şekilde Support sınıfıyla hem görevinizi tamamlayın hem de takımınız için hayati önemde olan cephane ihtiyacını giderin.
 • Fortify Defenses – Hedef bölgelerde 10 tahkimat kurarak tamamlayabileceğiniz bu görevi herhangi bir sınıf ile yapabilirsiniz. Bu görev karakter gelişiminin yanında takımınızın ele geçirilen yerlere daha iyi hakim olmasını da sağlıyor. Fakat tahkimat yaparken silahlarınızı kullanamayacağınızı ve açık hedef olabileceğinizi unutmayın. Dikkatli olun.
 • Snögubbe – Kardan adam yaparak tamamlayabileceğiniz bu görev, savaşa ara verip biraz da eğlenmenize imkan tanıyor. Snögubbe görevi soğuk Norveç haritalarında yapılabiliyor.
Battlefield V ile Bilinmeyen WW2 Hikayelerine Gidiyoruz! | İnceleme