Kategoriler

Bedlam İle FPS Oyunlarının Tarihine Bir Yolculuk

Bedlam İle FPS Oyunlarının Tarihine Bir Yolculuk

Eğer FPS türünü seviyorsanız ve tek bir oyunda 80’ler ve 90’ların tüm FPS oyunlarını denemek isterseniz, size bir doz Bedlam verelim.

İçinde biraz Doom, biraz Hexen, biraz Halo, biraz Quake, biraz Unreal, biraz Pac-Man (Pac-Man mi? Nası yani? O_o) olan bir FPS oyun ister miydiniz? Hepsinden aldığınız tadı bir seferde bize verebilecek bir oyun olsa oynar mıydınız? “Evet!” dediğinizi duyar gibiyiz, biz de ilk duyduğumuzda öyle bağırdık zaten, işte o yüzden “Bedlam”ı size bir gösterelim istedik.

Bedlam, FPS türünün bulunmasından beri piyasaya çıkmış tüm FPS oyunlarına bir saygı duruşu niteliğinde. İskoç yazar Christopher Brookmyre’ın aynı isimli kült romanındaki kurgu evrenden yola çıkılarak tasarlanmış aksiyon dolu oyun, bizi farklı temalara sahip ortamlarda, farklı düşmanlara karşı hayatta kalmaya zorluyor.

 

Bedlam’ın konusu, Neurosphere isimli bir ileri teknoloji firmasında çalışan Heather Quinn’le tanışmamız ile başlar. Firmanın yeni beyin tarama cihazını test etmek için gönüllü olan Quinn, tarayıcıdan çıktıktan sonra kendini laboratuarda değil, çocukken oynadığı zorlu bilimkurgu oyunu Starfire’ın içinde bulur. Neler olup bittiğini anlamak ve Quinn’i bu sanal cehennemden kurtarmak ise bizim görevimiz olacak.

Öyle yüksek bir bütçe ve süper ötesi grafikler beklememek gereken Bedlam, şu anda Steam’de erken erişim programından hemen alınıp test edilebilir. Eğer gördüğümüz kadar eğlenceli ise, bitince bir 20 Dolar vermeye değebilir diye düşünüyoruz. Aşağıda oyunun fragmanını görebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=2PtPyc4MJGc

Görüntülenmeler:
5
İlgili etiketler:
· · · · · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri