Kategoriler

Beklenen Özellik Geldi! Twitch Yeni Video Yükleme Özelliğini Duyurdu!

Kişisel yayın yapmanızı sağlayan en ünlü site Twitch, artık video yüklemenize de olanak sağlayacak. Detayları haberimizde okuyabilirsiniz.

Kişisel yayın yapmanızı sağlayan en ünlü site Twitch, artık video yüklemenize de olanak sağlayacak.
Amazon’a bağlı ünlü canlı yayın sitesi, TwitchCon etkinliğinde düzenledikleri sunumda sitelerine yeni ekledikleri video yükleme özelliği duyurdu. Bu özellik sitenin herhangi bir kullanıcının hesaplarına video eklemelerini sağlıyor. Halihazırda bulunan canlı yayın arşivleme özelliğinin aksine, bu şekilde yüklenen videolar sitede devamlı olarak bulunacak. Bu sayede yayıncılar, canlı yayın yapmadan veya YouTube gibi sitelere başvurmaksızın ürettikleri yeni videoları hayranlarıyla rahatlıkla paylaşabilecek.

Video yükleme bir süredir Twitch kullanıcılarının en çok istedikleri özelliklerden birisiydi. Oluşturdukları izleyici kitlelerine günlük içerik sunma sorumluluğu hisseden yayıncılar, çözümün bu özellikte olduğunu savunuyorlardı. Twitch partneri olarak gelir elde eden yayıncılar, öncesinde kendilerine zaman ayırmakta zorlanıyorlardı. Bu yeni gelen özellikle beraber, kaydettikleri videoları daha sonra yayınlamaya zamanlayabilecek olan yayıncılar, kendilerine daha fazla zaman ayırabilecekler.

fragtist-twitch-video-upload

Twitch ürün müdürü Noreem McInnis’in yazdığı blog yazısında belirttiği gibi “Video yüklerken, canlı yayında olduğunuz kadar gerilmiyorsunuz. Herhangi birisi bir oyunun videosunu çekip, siteye yükleyebilir. Ayrıca canlı yayın da yapıyorsanız, önceki yayınlarınızı kişisel bilgisayarınıza indirip, onları da bu videolarınızda kullanabilirsiniz ve bu videoları siz çevrimdışıyken zamanlamayla izleyicilerinizle paylaşabilirsiniz.”

Twitch video yükleme özelliği hala beta aşamasında, dolayısıyla şirket kullanıcılardan geribildirim bekliyor. Firma, konu hakkındaki tüm yapıcı eleştirileri Curse üstünden kabul ediyor ve fikirleri bulunan herkesi de linkteki adrese konuşma kanalına çağırıyor.

Blade 2 İçin Yeni Oynanış Videosu Yayınlandı

Görüntülenmeler:
7
İlgili Kategoriler
Haber