Kategoriler

BenQ’nun Öğrenciler İçin Geliştirdiği Yeni Göz Sağlığı Monitörü Türkiye’de

(Haber Bülteni)

BenQ, uzaktan eğitim sırasında küçük ekran kullanımının zararlarını önleyebilmek amacıyla geliştirdiği göz sağlığı monitörü serisinden GW2480T modelini Türkiye’de satışa sundu. 

BenQ Asya Pasifik Başkanı Jeffry Liang “Bir baba olarak, teknolojinin çocukların öğrenimine getirebileceği değişikliklerin farkındayım. Dizüstü bilgisayarlar ve tabletler kullanışlı olsa da, araştırmalar uzağı göremeyen küçük çocukların sayısının arttığını gösteriyor, bu da ebeveynlerin çocuklarının göz sağlığına daha fazla dikkat etmesini önemli kılıyor. BenQ, uzun yıllardır göz sağlığı teknolojisini geliştirmeye kendini adamıştır ve teknolojinin uygulanmasının öğrencilerin potansiyel olarak miyopi veya diğer görme sorunları geliştirme riskini azaltmaya yardımcı olabileceğine inanmaktadır. ” dedi.

Öğrenciler için Çok Yönlü Göz Sağlığı Monitörü

BenQ, küçük ekranların, uygun olmayan oturma pozisyonu ve kısa izleme mesafesi nedeniyle çocukların uzun vadede görme ve kemik gelişimini etkileyebileceği üzerinde duruyor. Bu anlamda, GW2480T’nin ergonomik tasarımı ve göz sağlığı teknolojileri ile tam bir göz bakımı çözümü hedefleniyor. 24 inçlik ekran, 60 ~ 70 cm’lik optimum izleme mesafesiyle hizalanarak; geniş bir yükseklik ayarı, eğim, pivot ve döndürme aralığı özellikleriyle öğrencilerin uygun görüş mesafesinde ve doğru oturma pozisyonunda büyümesini ve öğrenmesini sağlanabiliyor.

GW2480T’nin göz sağlığı teknolojisi Flicker-Free (Titreşimsiz Ekran) Teknolojisi, Low Blue Light (Düşük Mavi Işık) Teknolojisi, Brightness Intelligence Teknolojisi (Parlaklık Algılama) ve renk zayıflığı modunu içeriyor. Flicker-Free Teknolojisi, gözlerin siliyer kaslarındaki kasılmayı azaltarak ekran titremesini ortadan kaldırarak göz yorgunluğunu azaltıyor. Düşük Mavi Işık Teknolojisi, hem iyi uyku kalitesi hem de göz sağlığı için melatonini baskılayan zararlı mavi ışığı filtrelebiliyor. Renk Zayıflığı Modu (Renk Körlüğü), kırmızı renk eksikliği (veya protanomali) ve yeşil renk eksikliği (döteranomali) için filtreler sunarak daha iyi bir doğal renk algısı sağlıyor.

GW2480T, BenQ’nun özel Brightness Intelligence Teknolojisi (B.I. Tech.) İle donatılmış. Yerleşik ortam ışığı sensörü, ortamdaki parlaklık seviyelerini sürekli olarak algılayarak en rahat izleme deneyimi için ekranın parlaklığını otomatik olarak ayarlıyor. BenQ’nun çok yönlü göz sağlığı monitörü ve özel B.I. Teknolojisi ile öğrenciler çalışmalarına konsantre olabilir ve daha iyi dijital öğrenme deneyimleri için ekranı daha uzun süre kullanabilirler.