Bethesda Battle Royale Türüne Girmeyi Düşünmüyor Bethesda Battle Royale Türüne Girmeyi Düşünmüyor
Son dönemde çok yaygın olarak oynanan battle royale türüne her geçen gün farklı firmalar adım atıyor. Ancak Bethesda bu trende uymuyor. Bethesda Battle Royale Türüne Girmeyi Düşünmüyor

Son dönemde çok yaygın olarak oynanan battle royale türüne her geçen gün farklı firmalar adım atıyor. Ancak Bethesda trendleri takip etmek istemiyor gibi.

GameSpot’un Bethesda’nın kıdemli başkan yardımcısı Pete Hines’la yaptığı bir röportajda firmanın battle royale türüne bakışı da açığa çıkmış. Konuyla ilgili sorulan bir soruya Hines’ın cevabı şöyle: “Elimizde kesinlikle battle royale ile ilgili hiçbir şey yok. Facebook oyunları trend haline geldiğinde o trendi de takip etmemiştik. Battle royale türünün popüler olması bizim için veya stüdyolarımız için uygun bir tür olduğu anlamına gelmez. Eğer birileri battle royale türüyle alakalı eşsiz olduğunu düşündükleri bir projeyle gelirse muhtemelen bir düşünürüz. Ancak trendlerin peşinden gitme eğilimine sahip değiliz. Kendimizi farklı deneyimler sunmaya ve yeni şeyler yapmaya zorluyoruz.”

Bethesda’nın bu konudaki fikri yakın gelecekte değişir mi bilinmez ama geçtiğimiz E3 2018 fuarında battle royale türüyle alakalı hiçbir duyuru yapmamaları Hines’ın söylediklerini doğrular nitelikte diyebiliriz.

Take-Two Battle Royale Oyunlarının Başarısından Memnun