Bitexen TESFED Türkiye Kupası 2020 Tüm Hızıyla Devam Ediyor Bitexen TESFED Türkiye Kupası 2020 Tüm Hızıyla Devam Ediyor
(Haber Bülteni) Bitexen Teknoloji A.Ş.’nin sponsorluğunda gerçekleştirilen Bitexen TESFED Türkiye Kupası 2020’de heyecan ve rekabet tüm hızıyla devam ediyor. Ekim ayı başında başlayan ve... Bitexen TESFED Türkiye Kupası 2020 Tüm Hızıyla Devam Ediyor

(Haber Bülteni)

Bitexen Teknoloji A.Ş.’nin sponsorluğunda gerçekleştirilen Bitexen TESFED Türkiye Kupası 2020’de heyecan ve rekabet tüm hızıyla devam ediyor. Ekim ayı başında başlayan ve ikinci haftası tamamlanan turnuvanın ilk iki haftasında birbirinden çekişmeli karşılaşmalar oynandı. Turnuva kapsamında gerçekleştirilen Tekken 7’de BLAZE-THE BIG BOSS, PES’te Simegal Erman ve Dota 2’de RISE E-Sports şampiyon oldu. Kazananlara 10 bin TL değerinde EXEN Coin verildi. Turnuva ZULA, FIFA20, PUBG, CS:GO, Rocket League, PUBG Mobile karşılaşmaları ile devam edecek.  Turnuvanın yeni oyunlarına katılımın yine yüksek olması bekleniyor.

Türkiye’nin her yerinden 16 yaş ve üzeri tüm esporcuların katılımına açık olan ve 125 bin TL değerinde EXEN Coin ödül havuzu bulunan Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nda her hafta sonu bir oyunun elemeleri ve finali gerçekleştiriliyor. Turnuvada geçen yıl 6 olan oyun sayısı bu yıl 9’a çıkarıldı. Turnuvanın yeni karşılaşmalarından olan PUBG PC ile PUBG Mobile oyununu kazanana 20 bin TL değerinde EXEN Coin; ZULA, FIFA20, CS:GO ve Rocket League karşılaşmalarının birincilerine 10 bin TL değerinde EXEN Coin verilecek.  Tüm sporseverlere espor şöleni yaşatan Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nda kazananlar, Uluslararası Espor Federasyonu (IESF) tarafından düzenlenen dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek.

Turnuvanın tüm karşılaşmaları Red Bull Twitch ve TESFED Youtube kanallarından canlı olarak takip edilebiliyor.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.