BLAST Pro Series İstanbul’un Tarihi Değişti BLAST Pro Series İstanbul’un Tarihi Değişti
Bilet satışlarının açılmasıyla 1000'den fazla oyun severin Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda yerini ayırmasıyla büyük ilgi gören, Türkiye'nin ilk uluslararası CS:GO Turnuvası BLAST Pro... BLAST Pro Series İstanbul’un Tarihi Değişti

Bilet satışlarının açılmasıyla 1000’den fazla oyun severin Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda yerini ayırmasıyla büyük ilgi gören, Türkiye’nin ilk uluslararası CS:GO Turnuvası BLAST Pro Series İstanbul, ülkemizde yapılacak seçimler sebebiyle tarih değişikliğine gitti. Etkinlik 29 Eylül’de İstanbul’da düzenlenecek.

Dünyanın en yeni ve en enerjik organizasyonu BLAST Pro Series, dünya çapında bir Counter-Strike turnuvasını İstanbul’a getirecek şekilde hazırlanıyor. Geçtiğimiz sene ana akım medyada ve TV’de  rekorları kıran ikonik etkinlik için dünyanın en iyi 6 uluslararası CS:GO takımı ile anlaşma sağlandı. Seçimler sebebiyle plan değişikliğine giden BLAST Pro Series, tarih konusunda da artık hazır.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda düzenlenecek etkinliğin yeni tarihe taşınmasına, çok sayıda toplantının ardından karar verildi. Karar yetkililer, ortaklar, mekan, takımlar, yayıncı temsilcileri ve yerel destekle yakın işbirliği içinde alındı.

BLAST Pro Series İstanbul Etkinlik Direktörü ve Impac34 CEO’su Bettine Kuperman’ın sözleri şöyle: “BLAST Pro Series İstanbul için yeni bir tarih bulduğumuz için çok mutluyuz. Yenilenmiş enerji ile hazırlıkları sürdürüyoruz. RFRSH Entertainment’a ve bizi destekleyen ve bu yıl BLAST Pro Series İstanbul’u gerçeğe dönüştürme planlarımızı düzenlemek için çok çalışmış ekiplere çok müteşekkiriz. Gençlik ve Spor Bakanlığı, mekan, sponsorlarımız, partnerlerimiz ve Türkiye’deki tüm Esports topluluklarından da büyük destek aldık. Bu etkinlik, Türk espor sektörünü yeni bir seviyeye taşıyacak ve Türkiye’yi espor dünya haritası üzerinde sağlam bir yere konumlandıracaktır.”

RFRSH Entertainment’tan BLAST Pro Yapım Sorumlusu Jordi Roig şunları söylüyor: “BLAST Pro Seriesnin İstanbul’a getirilmesi için çok fazla kaynak ve enerji yatırımı yaptık ve etkinliği duyurduğumuzda, Türk taraftarları ve etrafındaki herkes tarafından mümkün olan en sıcak şekilde karşılandık. Söylemeye gerek yok, genel seçimlerin aynı hafta sonu olacağı duyurulduğunda hepimiz için büyük bir darbe oldu ve bu yıl Türkiye’de BLAST Pro Seriesni yapabilmek için ve bir çözüm yaratabilmek adına gece ve gündüz çalıştık.

Türkiye’ye böyle büyük bir espor etkinliği getiren ilk ekip olmaktan gurur duyuyoruz ve İstanbul’daki kalabalığın,  BLAST Pro Seriesni, özel ve sportif anlamda eşsiz kılacak o kalabalığın ambiyansı ve katılımı ile büyülü bir etkinliğe dönüştüreceğinden kuşkumuz yok. İstanbul’da bir hafta sonu sürecek espor etkinliği yapmak için çalışıyoruz ve yerel organizasyonlar ve ortaklarla birlikte faaliyetlerimizi planlamaktayız.”

Aynı tarihte başka uluslararası e-spor etkinlikleri de olacaktır ancak sadece BLAST Pro Series İstanbul’un mevcut özel konseptiyle öne çıkması için daha fazla kaynak sağlanacak ve tüm dünyanın gözü burada olacak.

Roig sözlerini şöyle sürdürdü: “BLAST Pro Series, solondaki taraftarlara, CS:GO’yu çok iyi bilen oyun severlere ve geleneksel espor turnuvalarından çok daha geniş bir kitleye hitap etmek için yaratıldı. BLAST Pro Series İstanbul, Eylül ayından Ocak ayına kadar olan 4 önemli etkinliğin ilki olacak ve İstanbul’da online olarak dijitalde ve televizyondan izleyicilere canlı etkinliklerle rekabetçi eğlence adına yeni standartlar belirleyeceğine inanıyorum.”

Gaming in Turkey kurucusu Ozan Aydemir ise etkinliğe dair şunları söylüyor: “Böylesi büyük bir etkinlik, aynı zamanda Türkiye’nin tanıtımı için de ayrı bir önem taşıyor. Markalarımız için de kendilerini tanıtmak için muhteşem bir fırsatı olduğuna inanıyorum. Ulusal basında ve genel olarak oyuncular arasında çıkacak BLAST Pro Series içerikleri markaları doğrudan CS:GO kitlesiyle bir araya getirecek. Gelecek aylarda BLAST Pro Series İstanbul’u sunacak markaları da duyuracağız. Türkiye’nin ilk uluslararası CS:GO turnuvası BLAST Pro Series İstanbul’da görüşmek üzere, herkesi bekliyoruz!”

BLAST Pro Series, sadece şimdiye kadarki en büyük e-spor olayını gerçekleştirmekle kalmıyor. Aynı zamanda en iyi eğlenceyi ve dünya standartlarında Counter-Strike takımlarını İstanbul’a getiriyor. Üstelik henüz ilan edilmeyen bir takım ile yepyeni bir heyecan ve rekabet Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda olacak!

BLAST Pro Series İstanbul’a katılacak takımlar ise şöyle:

  • Astralis
  • Ninjas in Pyjamas
  • Virtus.Pro
  • Space Soldiers
  • Karar verilecek – İmza aşamasında dünyaca ünlü bir e-spor takımı
  • Karar verilecek – Sürpriz bir e-spor takımı

Turnuva 28 Eylül – 29 Eylül tarihlerinde yapılacak. Grup maçlarının tamamlanmasıyla büyük final  29 Eylül’de Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak. 29 Eylül’deki arena etkinliği için biletler Mobilet.com adresinden temin edilebilir. Haziran etkinliği için önceden satın alınan biletler yeni tarih için kullanılabilir. Kapılar 29 Eylül günü öğlen 12’de açılacak. Etkinliğin akşam saat 22.00’da bitmesi bekleniyor. Etkinlik, program ve tüm aktiviteler hakkında daha fazla bilgi önümüzdeki haftalarda duyurulacak.

PUBG’nin İlk Büyük E-spor Turnuvası Bu Yaz Yapılacak