Blizzard Bütün Serileri İçin Mobil Oyunlar Geliştiriyor Blizzard Bütün Serileri İçin Mobil Oyunlar Geliştiriyor
Diablo Immortal'ı duyurduğu için serinin hayranları tarafından topa tutulan Blizzard, diğer serileri de mobil platformlara getirecek gibi. Blizzard Bütün Serileri İçin Mobil Oyunlar Geliştiriyor

BlizzCon 2018’de Diablo Immortal’ı duyurduğu için serinin hayranları tarafından topa tutulan Blizzard, diğer serileri de mobil platformlara getirecek gibi görünüyor.

Bir Reddit kullanıcısının söylediğine göre, BlizzCon 2018’deki bir basın toplantısında konuşan yapımcı Allen Adham, firmanın diğer IP’leri de mobil platformlara taşıyacağını belirtti. Adham şöyle konuştu: “Birçoğumuz son yıllarda oyun oynarken önceliği masaüstü yerine mobile kaydırdık. En iyi geliştiricilerimiz de şu sıralar bütün IP’lerimiz için mobil oyunlar üzerinde çalışıyor. Bazılarında Diablo Immortal’da olduğu gibi harici bir firmayla birlikte çalışırken bazıları da tamamen bizim tarafımızdan geliştiriliyor. Yakında bu oyunlarla ilgili bilgiler paylaşacağız. Ayrıca şu sıralar Blizzard’da daha önce hiç olmadığı kadar çok yeni proje üzerinde çalışıyoruz. Geleceğimiz parlak görünüyor.”

Blizzard’ın ana IP’leri bildiğiniz gibi Warcraft, StarCraft, Diablo ve Overwatch. Bunların dışında PC’ye çıktıktan sonra mobil için de geliştirilen ve büyük başarıya ulaşan kart oyunu Hearthstone da var, ki o da Warcraft’i baz alan bir oyun. Blizzard’ın yakın gelecekte oyunculara ne gibi mobil sürprizler hazırladığını bekleyip göreceğiz.

Warcraft 3: Reforged Sistem Gereksinimleri Belli Oldu