Blizzard Yeni Oyun Türleri Üzerinde Çalışıyor Blizzard Yeni Oyun Türleri Üzerinde Çalışıyor
(Haber Bülteni) Blizzard’ın son yaptığı açıklamaya göre Diablo 2 Resurrected’tan sonra firma uzun bir süre remastered oyun yapmayacak. “Yeni oyunlar” ve “Yeni oyun türleri”üzerinde... Blizzard Yeni Oyun Türleri Üzerinde Çalışıyor

(Haber Bülteni)

Blizzard’ın son yaptığı açıklamaya göre Diablo 2 Resurrected’tan sonra firma uzun bir süre remastered oyun yapmayacak.

“Yeni oyunlar” ve “Yeni oyun türleri”üzerinde çalışacağını ileten firmanın genel müdürü Allen Adham remastered yapılmaya ihtiyaç duyan eski oyunlarının pek kalmadığını, bunun yerine Blizzard’dan alışılmışın dışında yeni şeyler geleceğini açıkladı.

Aslına bakarsanız Blizzard tam olarak tüm eski oyunlarının remastered sürümlerini çıkarmış değil. Buna karşın Bloomberg’in haberine göre firma en son StarCarft: Remastered ve Warcraft 3: Reforged’u da geliştiren klasik oyun bölümünü kapattı. Allen Adham ise son yaptığı açıklamada, ürün geliştirme takımlarının her zamankinden daha da zengin olduğu ve yeni takımlarla yeni oyun türleri üzerinde çalıştıklarını söyledi.

BlizzCon 2021’e günler kala birçok remastered oyunun ön tanıtımı ile ağızları sulandıran Blizzard, canlı olarak yayınlanan konferasta Diablo 2 Resurrected’in yanı sıra The Lost Vikings 1, Rock N Roll Racing ve Blackthorne’u içeren bir paket olan Blizzard Arcade Collection’ı da duyurmuştu.

Blizzard’ın ürün yelpazesine ekleyeceği yeni oyun türleri ile ilgili ise henüz hiçbir bilgi yok. Diablo 4 ve Overwatch 2’nin çıkmasından önce Blizzard’ın yeni oyunlara pazarlama tarafında ne kadar odaklanacağı da soru işareti.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.