Bu Akşam Ne İzlesek? #3 – Scott Pilgrim vs. the World Bu Akşam Ne İzlesek? #3 – Scott Pilgrim vs. the World
Bu Akşam Ne İzlesek? yazı serimizin yeni konuğu fantastik bir komedi olan Scott Pilgrim vs. the World. Bu Akşam Ne İzlesek? #3 – Scott Pilgrim vs. the World

Fantastik komedi türünün yeri bende hep ayrıdır. Şöyle bol oyun ve aksiyon temalı, yanına biraz da aile eğlencesi kattınız mı çok tatlı bir içerik çıkar karşımıza. Bazılarınız bu tarz komedileri sevmez ve hatta belki de hayatlarınızda sadece aksiyon vardır. Ancak birazdan yazacağım filmi eminim ki hepiniz beğeneceksiniz çünkü bu filmde, aşk da var, aksiyon da var, oyun da var, müzik de var, komedi de var. Onun adı Scott Pilgrim vs. the World.

Ülkemizde 2010 yılında Scott Pilgrim Dünyaya Karşı olarak vizyona giren filmimizin yönetmeni, Shaun of the Dead filmiyle dikkatleri üzerine çeken Edgar Wright. Başrollerde Michael Cera, Alison Pill, Mark Webber, Johnny Simmons, Ellen Wong, Kieran Culkin, Anna Kendrick, Chris Evans (sizin deyiminizle Kaptan Amerika) ve Aubrey Plaza gibi isimler yer alıyor.

Hikayemiz Kanadalı, 22 yaşında ve Sex Bob-omb isimli grupta bass gitar çalan genç bir müzisyen olan Scott Pilgrim‘in etrafında şekilleniyor. Bir gün kendisi, hayallerinin kızıyla karşılaşır. Ancak onun kalbini kazanmak, sandığından daha zor olacaktır. Çünkü Ramona Victoria Flowers isimli bu tatlı hatuna ulaşmak için ilk olarak, onun 7 eski kötü sevgilisini yenmesi gerekmektedir. Eğer onları yenerse, Ramona ile istediği şekilde flört edebilecek ve tabii ki zamanının çoğunu da ona adayacaktır.

Fragtist scott-pilgrim

Puanlamaya önem veren okurlar için, IMDb ve Rotten Tomatoes puanının 7.5 olduğunu şuraya not edeyim.

Bryan Lee O’Malley‘nin Scott Pilgrim adlı çizgi romanından uyarlanan film, duyurulduğu zamanlarda büyük ses getirmişti ve yüzlerce çizgi roman takipçisinin dikkatini çekmeyi başarmıştı. Müzikleri, seslendirmeleri, filmdeki ambiyans, karakterlerin birbirleriyle olan uyumu, filmin en dikkat çekici öğelerinden sadece birkaçı.

Fragtist scott_pilgrim_comic_book

Scott Pilgrim vs. the World’ün çizgi roman ve film dışında, aynı zamanda 2009 Comic-Con’unda duyurulan, 2010 yılında piyasaya çıkan PlayStation Network, Xbox Live Arcade üzerinden temin edebileceğimiz bir de side-scrolling beat ’em up oyunu mevcut. Ubisoft‘un yayınladığı oyunun geliştirilme aşamasında, Ubisoft Montreal ile Ubisoft Chengdu birlikte çalışmışlar. Oyunun animasyon kısmında Paul Robertson, müzikte ise 4 kişiden oluşan Amerikalı grup Anamanaguchi yer alıyor.

Fragtist Scott Pilgrim vs. the World The Game

Scott Pilgrim vs. the World’ü izlemeye bahane arıyorsanız, aslında tek yapmanız gereken şey fragmanını izlemek. Filmin daha önce çizgi romanını okumanıza veya oyununu oynamış olmanıza gerek yok. Konuyu gayet güzel bir şekilde beyazperdeye taşıyan Scott Pilgrim vs. the World’ün filmi, tıpkı çizgi romanı kadar başarılı detaylara sahip.

Filmin öne çıkan en önemli özelliklerinden bir diğeri de, kendinizi bir oyunun filmini izliyormuş gibi hissediyorsunuz. Scott’un 7 kötü eski sevgiliyle kapışırken etrafını saran animasyon ve konuşmalar, bunun yanında güncel hayatında Ramona’ya olan aşkını kanıtlamak için çabalaması, ayrıca bol bol metal/rock müzik dolu aksiyon sahneleri…

Kısacası bu film, hayatınızdan 1 saat 52 dakikanızı çalacak ve inanın buna değecek. İyi seyirler.Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.