Kategoriler

Bu Minecraft Haritası Tam 36 Kilometrekarelik

Bu Minecraft Haritası Tam 36 Kilometrekarelik

Eğer şimdiye kadar her bloğu elle konulmuş bir hayatta kalma haritasında Minecraft oynamadıysanız, bu harita ideal bir başlangıç.

Dünya yaratma simülasyonu diyoruz Minecraft için ama genelgeçer oyuncular yaratma kısmından çok macera kısmına bakıyorlar genelde. Fakat arada bir öyle şeyler çıkıyor ki, insanın hayalgücünü bile zorluyor. Darastlix isimli bir oyuncunun tasarladığı “Meiva: Dance of the Elements” isimli bu Minecraft haritası da tam böyle bir şey işte.

Geçenlerde en yaratıcı Minecraft projelerine bir bakmıştık ama Meiva’yı atlamışız. Bu da aslında ortalıkta gözden kaçan ne kadar çok farklı ve inanılmaz proje olduğuna bir işaret. Meiva bu türden bir proje için harita alanı 6000 x 6000 adet küpten oluşuyor, yani tam 36 kilometrekarelik bir haritadan bahsediyoruz.

 

Meiva haritasının tek özelliği tek tek elle yapılmış olması veya büyüklüğü de değil, ayrıca bir de hikayesi var. Bu harita Yin ve Yang sembollerine benzeyen, farklı iklim özelliklerine sahip iki adadan oluşuyor. Adaların ortasında birer volkan var ve hikayeye göre bunlar birer element tanrısı ve birbirleri ile mücadele halindeler. Siz de oyunda bu adalara gidip çarpışmanın ortasında hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.

Gerçekten çok etkileyici manzaralara sahip bu Minecraft haritasını siz de oyunda denemek isterseniz, yukarıdaki linkten tıklayıp indirebilirsiniz. Epey büyük bir harita olduğu için 344 MB boyutunda bir dosya indirmeniz gerekecek, önden uyaralım.

Bu arada Minecraft PlayStation 4 sürümü bugün çıkıyor, ayrıntılı bilgi için linke tıklayın.

Görüntülenmeler:
7
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri