Kategoriler

Call of Duty: Advanced Warfare (PC) İncelemesi

Büyük bir gösteri bu! Call of Duty serisi, sinematik anlatımı en iyi yapan oyun serilerinden birisidir ve Advanced Warfare ile bunu bir defa daha kanıtlıyor.

Bu yıl sanki eski Quake serilerine bir dönüş var. Titanfall ile başlayan hoplamalı zıplamalı FPS oynanışı Call of Duty: Advanced Warfare ile devam ediyor. Nasıl Hollywood dönüp dolaşıp aşk ve tarihi aksiyon filmlerine sararsa, oyun endüstrisi de indie ve hızlı FPS oyunlarıyla kendine yeni bir kan arıyor.

Call of Duty: Advanced Warfare bu defa kahraman Amerikalı temasını işlemiyor. Evet, oyunun başında Güney Kore’yi Kuzey Kore’ye karşı savunmak için cepheye gidiyoruz ama hikaye oradan sonra kalıpların dışına çıkıp, bizi tüm dünyaya egemen hale gelen bir özel güvenlik şirketiyle karşı karşıya getiriyor. Şirket demişken şirketin tüm dünya coğrafyasına yayılmış bir orduya sahip olduğunu belirtmekte fayda var!

Zaten oyunda giydiğimiz ve bize ekstra güçler kazandıran exosuit de bu şirketin bir teknolojisi.

Tek kişilik senaryo ve Kevin Spacey

Call of Duty: Advanced Warfare’in tek kişilik senaryosu Call of Duty: Ghost’tan çok daha iyi. Merak etmeyin burada köpek yok! Senaryo sürprizlerle örgülenmiş ve her görevin üstünde ince ince çalışılmış. Spoiler vermemek adına senaryonun ayrıntısına çok girmeyelim ama kısaca baş kötüyü oynayan Kevin Spacey’nin sahibi olduğu Atlas Corporation’a katıldığımızı ve operasyonlara gittiğimizi söyleyelim. Sonradan işler değişiyor ama orasını oyunu oynayıp görmelisiniz.

CoD:Advanced Warfare’da Kevin Spacey’nin senaryo ve oyun akışına katkısı büyük. Yan karakterler ve takım arkadaşlarımız da ondan aşağıya kalmıyorlar. Burada başrolde olan bir başka aktörde kullandığımız teknolojiler. 2071 yılının olası savaş teknolojileri bu oyuna çok mantıklı bir şekilde yedirilmiş. Drone’lar, duvarların arkasını gösteren bombalar, farklı işlevleri olan el bombaları vs. derken elinize altında bir sürü eğlenceli oyuncak dolduruluveriyor. Videomuzda ayrıntılı olarak anlattığımızdan burada fazlasına girmiyorum. Yapay zekanın ise “tahmin edilebilir” hareketler yaparak oyunu eğlenceli kıldığını söylemeliyim. Size daha fazlasını vermiyor ama azını da sunmuyor. Eğer iyi bir FPS oyuncusuysanız keyif alacağınıza şüphe yok.

Fragtist-Call-of-Duty-Advanced-Warfare

Uygun fiyatlarla CoD: Advanced Warfare sahibi olmak isterseniz sizi görsele davet edelim.

1 2

Görüntülenmeler:
12
İlgili Kategoriler
Haber · İncelemeler · Oyun İnceleme · PC · Playstore