Call of Duty: Advanced Warfare Rehberi Call of Duty: Advanced Warfare Rehberi
Call of Duty oyunlarının multiplayer sırrı nedir biliyor  musunuz? Kendi becerilerinize göre doğru rolü seçip ona göre silah kuşanmak. Oynadığınız roldeki silah ve ekipmanı düzgün... Call of Duty: Advanced Warfare Rehberi

Call of Duty oyunlarının multiplayer sırrı nedir biliyor  musunuz? Kendi becerilerinize göre doğru rolü seçip ona göre silah kuşanmak. Oynadığınız roldeki silah ve ekipmanı düzgün seçtiğimiz sürece savaş alanında pek sorun yaşamazsınız. Çünkü keskin nişancı tüfeği kullanan herkes bir Vasily Zaytsev olamaz.

Pompalı tüfek, SMG’ler ve kısa mesafeli çatışmalar

Etkili bir pompalı tüfek veya SMG (yarı otomatik tüfek) kullanmanın yolu olabildiğince hızlı hareket etmektir. Genel itibariyle teçhizatınız da hafif olacağı için rakibiniz etrafında hızlı tur atabilir ve seri atışlarla onu yere indirebilirsiniz. Çünkü bu silahlar yakın mesafe silahlarıdır, gizlilik veya hız perklerini de kuşanarak düşman tarafından tesbitiniz de zor olacağından rakibiniz daha ne olduğunu anlamadan kafasına 1-2 tane mermi yiyecektir. Hareket kabiliyetinizi hızlandırmak için 1. Perk slotuna Lightweight veya Low Profile alarak UAV, Tracing Rounds ve Exo Ping radar yeteneğine karşı bir nevi görünmez olabilirsiniz. Ayrıca aklınızda bulunsun, Pick 13 sistemiyle aynı perk seviyesindeki (tier), iki yeteneği aynı anda kullanmanıza yarayan Greed Wildcardları da kullanabilirsiniz.

cod_advanced_warfare_3

Hem Lightweight hem de Low Profile’ı aynı anda kullanarak ölüm makinesine dönüşmek pek çok oyuncunun tercihi oluyor zaten.

Peripherals oyunda bulunan bir seviye 2 perki. Bununla birlikte mini-haritanın yarıçapını genişletip, daha büyük bir alandaki düşmanları tesbit edebilirken, Cold-Blooded perkiyle de düşmanınızın termal ve hedef belirleyici dürbünlerine karşı görünmez olabilirsiniz. Ayrıca bu perkle birlikte kafanızın üstünde bulunan oyun içi isminiz de siliniyor, ki bu da düşmanızının kafasını çok karıştıracaktır. Ona doğru koşan askerin düşman mı yoksa dost mu olduğunu anlamadan tetiği çekerseniz iş bitmiştir. Ayrıca Exo Overclock yeteneğiyle geçici hız artışına kavuşabilir veya Mute Device ile adımlarınızı sessizleştirebilirsiniz.

cod_advanced_warfare_1

Blast Suppressor’u Exo suit yeteneğiyle kullandığınızda, mini haritada gözükmeyeceğinizi de söyleyeyim. Silahlar için de bir iki ipucu vermek gerekirse, Advanced Rifling ile pompalı tüfeğinizin menzili artırabilir, Extended Mags ile yüksek atış oranına sahip SMG’lere fazladan mermi ekleyebilirsiniz. Laser Sight ile Foregrip’i aynı anda kullanarak geritepmesi yüksek olan SMG’leri daha iyi kontrol altında tutabilir ve birebir çatışmalarda avantajlı duruma geçebilirsiniz.Fatih Eş

Çocukluk yıllarını TNT2’li bilgisayarında Quake, Soldier of Fortune ve Carmageddon gibi başyapıtları oynayarak geçirdi. Melodeath ve Power Metal ise hayatının vazgeçilmezi. Astronomi, bilim - kurgu ve teknoloji meraklısı şahsiyet.