Call of Duty: Mobile 1. Yıldönümünü Kutluyor Call of Duty: Mobile 1. Yıldönümünü Kutluyor
(Haber Bülteni) Call of Duty: Mobile, yıl dönümünü dünya çapında etkinliklerle kutluyor. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 4 ülkede ise bu etkinlikler özel içeriklere sahip.... Call of Duty: Mobile 1. Yıldönümünü Kutluyor

(Haber Bülteni)

Call of Duty: Mobile, yıl dönümünü dünya çapında etkinliklerle kutluyor. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 4 ülkede ise bu etkinlikler özel içeriklere sahip.

Call of Duty: Mobile’ın Türkiye’ye özel yıl dönümü etkinliği, önde gelen Youtube içerik üreticileri Orkun Işıtmak ve Oğuzhan Uğur’un moderasyonunda; birçok ünlü Youtube içerik üreticisinin de katılımı ile gerçekleşti. Etkinliğe Egoist Pati, Barış Bra, Ersin Yekin, Barış G, Doch, Efe Uygaç, Mezarcı, Vural Üzül, Tugay G, Erdem Halit Cengiz ve daha birçok isim katılarak oyunun birinci yılı pastasını kestiler ve oyuna gelen yeni ve en büyük güncellemelere dair bilgileri paylaştılar.

Oyunun birinci yılına özel birçok içerik de etkinlik kapsamında oyun severlere sunuldu. Bunlardan ilki Egoist Pati & Orkun Işıtmak ikilisine karşı Mezarcı ve Oğuzhan Uğur’un 2v2 maçı oldu. Ünlü içerik üreticileri iki kişilik ekip olarak karşı karşıya geldiler ve oyunun yeni güncellemeleri ile birlikte bütün kozlarını paylaşma fırsatı buldular.

Özel Etkinlikler Devam Ediyor

Yıldönümü etkinlikleri Aralık ayına kadar Kozmik Karınca, Egoist Pati, Mezarcı ve Doch gibi ünlü isimlerin de yer alacağı özel maçlar, turnuvalar ve oyuna gelen yeni içeriklerin paylaşılması ile devam edecek . Ayrıca Egoist Pati ile oyuna yeni gelen The Club sosyal alana dair çok özel bir etkinlik de gerçekleşecek. Oyuncular, 4 kişilik takımlarını kurarak turnuvada mücadele edecek ve Egoist Pati’nin takımı ile karşı karşıya gelecek. The Club içerisindeki mini oyunların da dahil olacağı etkinlikte kazanan takım para ödülü alacak. Ayrıca Aralık ayına kadar her hafta sonu oyuncuların kendilerini gösterme şansı yakalayacağı özel para ödüllü turnuvalar da gerçekleştirilecek.

Yıl dönümüne özel videolar Orkun Işıtmak ve Gamify’in Youtube kanalından izlenilebiliyor. Etkinlikler kapsamındaki bütün içerik üreticileri de kendi videolarını Youtube ve sosyal medya üzerinden paylaşacaklar.

 

Oyun Güncellemeleri ve İçerikler

İlk yılında 300 milyondan fazla indirilen Call of Duty: Mobile, lansmandaki harita sayısını 11’den 23’e çıkardı ve 1 adet olan çok oyunculu mod sayısını 27’ye arttırdı. Geniş çapta bir genişleme ve gelişme elde eden oyunun ana Battle Royale haritasının boyutu da bir yıl içerisinde yaklaşık %50 arttı.

Oyun bir yıl önce toplamda yaklaşık 200 birincil ve ikincil silahla piyasaya sürülmüştü ve o zamandan beri bu sayıyı 1.400’e çıkardı. Ve son olarak, oyunda toplamda 182 oynanabilir karakter bulunuyor.

Android ve iOS’ta indirilebilir olan Call of Duty: Mobile Anniversary güncellemesi, oyuna şu ana kadarki en büyük güncellemeleri getiriyor. İşte yıldönümüne özel yeni içerikler ve güncellemeler;

  • Yeni Battle Royale Haritası – Call of Duty: Black Ops 4’ün Blackout modundan tanınan Alcatraz haritası
  • “The Club” – Oyuncuların Call of Duty: Mobile oynarken zaman geçirebilecekleri, arkadaşlarıyla sosyalleşebileceği ve çeşitli mini oyunlar oynayabilecekleri yeni oyun için bir sosyal alan.
  • Yeni aylık savaş biletine ek olarak, yeni haritalar, ekipmanlar, karakterler ve diğer öğeler.
  • Sezonluk özel etkinliklerPakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.