Call of Duty WWII Yahudi Soykırımını Es Geçmeyecek Call of Duty WWII Yahudi Soykırımını Es Geçmeyecek
Yahudi soykırımı İkinci Dünya Savaşı oyunlarında kendine pek yer bulamaz. Call of Duty WWII, bu anlamda bir ilk olmayı hedefliyor. Call of Duty WWII Yahudi Soykırımını Es Geçmeyecek

Yahudi soykırımı İkinci Dünya Savaşı oyunlarında kendine pek yer bulamaz. Call of Duty WWII, bu anlamda bir ilk olmayı hedefliyor.

Sledgehammer Games’ten yaratıcı yönetmen Bret Robbins bir röportajda serinin artık bazı tarihsel gerçekleri görmezden gelemeyeceğini belirtiyor. Robbins’in röportajda konuyla ilgili söyledikleri ise şöyle: “Tarihten kaçmak istemiyoruz, ona saygılı davranmak istiyoruz. Bu savaş süresince çok karanlık şeyler de yaşandı ve bunları görmezden gelmek kendimizi kötü hissetmemize neden oldu.”

Yeni oyunda savaş döneminde yaşanan ırkçılık ve Yahudi karşıtlığının da karakterlerin mücadele edeceği şeyler olacağını vurguluyor Robbins. Oyundaki yan karakterlerden birinin Chicago’lu bir Yahudi olacağını da söylüyor ve kendi timi içinde bile ırkçılığa maruz kalacakmış bu karakter.

Tüm bu verileri ele aldığımızda oyunun genelinde soykırım ve ırkçılığın da önemli yer tutacağını tahmin etmek zor değil. Call of Duty WWII, eğer bunu fazla mesaj kaygısına bulaşmadan yapabilirse bu anlamda tarihe geçebilir. Bekleyip göreceğiz. Oyun 3 Kasım’da PC, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürülecek.

Kaynak: Mashable
Call of Duty: WWII Özel Çokluoyuncu Betasına Erişim Kazanın