CD Media Türkiye Ülke Müdürü Levent Ertoğlu Oldu CD Media Türkiye Ülke Müdürü Levent Ertoğlu Oldu
25 yıllık deneyime sahip olan CD Media’nın Türkiye ofisine Ülke Müdürü olarak Levent Ertoğlu atandı. Ayrıntılar haberimizde. CD Media Türkiye Ülke Müdürü Levent Ertoğlu Oldu

Video oyunları, yazılım-donanım satış, pazarlama ve dağıtım alanlarında 25 yıllık deneyime sahip olan CD Media’nın Türkiye ofisine Ülke Müdürü olarak Levent Ertoğlu atandı.

Levent Ertoğlu 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. Aynı sene iş hayatına Teknosa’da Ürün Müdürü olarak başladı. Sonrasında sırasıyla Sony, Microsoft ve Hasbro Türkiye ofislerinde pazarlama ve satış yöneticiliği görevlerini üstlendi. 2000 yılında Hoover, 2008 yılında Sony VAIO ve 2012 yılında Xbox 360 lansmanlarının organizasyonunda görev aldı.

Ertoğlu’nun oyun, eğlence ve tüketici elektroniği sektörlerinde 15 yıla varan tecrübesi bulunuyor. Ertoğlu, geçtiğimiz Mayıs ayına kadar Hasbro’da Kanal Satış Yöneticiliği yaptı. Sonrasındaysa CD Media’nın Haziran ayı itibariyle Türkiye Ülke Müdürü pozisyonuna seçildi. CD Media, Nintendo ve Take2 markalarının Türkiye distribütörlüğünü üstlenmişti.

Macera ve korku oyunları oynamayı ve seyahat etmeyi seven, evli ve iki çocuk babası olan Levent Ertoğlu, CD Media bünyesine katılmış olmanın heyecanını ise şu sözlerle belirtiyor: “CD Media Türkiye olarak, Nintendo ve Take2 markalarının Türkiye’de hak ettiği şekilde yer alması için çalışacağız. Çalıştığımız markalarla birlikte sektördeki ilk 3 firmadan biri olmayı hedefliyoruz. Oyun konsolu özelinde ise orta vadede liderliği zorlayacağız. Türkiye’de video oyun pazarının büyüklüğü yaklaşık 2 milyar TL. Genç nüfusun yoğun olduğu ülkemizde daha gidecek çok yol var. CD Media Türkiye olarak öncelikli hedefimiz de Türk oyun severlerine tüm dünya ile aynı anda geniş yelpazeli bir ürün gamı sunmak olacak.”

CD Media SE CEO’su Spyros Giamas ise şunları ekledi: “CD Media Türkiye Ülke Müdürü olarak Levent Ertoğlu’nu görevlendirmekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Ertoğlu yalnızca bu pozisyona ilişkin gereklilikleri yerine getirmekle kalmıyor. Kendisi Türkiye’deki işimizi yürütme konusunda yeterli bilgi birikimine ve geçmişine de sahip. Hem CD Media SE hem de CD Media Türkiye için bu çok heyecan verici süre boyunca çalışmalarında aktif olarak desteğimizi sürdüreceğiz. Kendisine başarılar dilerim.”

Nintendo Yeni Bir Zelda Oyunu Üzerinde Çalışıyor