Çizgiroman Gibi Görünen Bir iPad Yarış Oyunu: SXPD Çizgiroman Gibi Görünen Bir iPad Yarış Oyunu: SXPD
Kendi başına bir tür yaratan bu yarış oyunu, tam bir çizgiroman ve oyun karışımı. SXPD her gün tonla gelen iPad oyunları içinde farklı bir... Çizgiroman Gibi Görünen Bir iPad Yarış Oyunu: SXPD

Kendi başına bir tür yaratan bu yarış oyunu, tam bir çizgiroman ve oyun karışımı.

SXPD her gün tonla gelen iPad oyunları içinde farklı bir yaklaşımla kendini göstermeye çalışıyor. Yapımcı Little Chicken’ın söylediğine göre bu oyun dünyanın gerçek anlamda ilk oyun ve çizgiroman hibridi. Hikaye anlatımını en ileri seviyeye taşıyan bir çalışma olmuş göründüğü kadarı ile.

Aslında oyun bir dijital çizgiroman gibi başlıyor. Aslında hikaye 42 sayfalık bir çizgiroman arkaplanına sahip. Tüm hikayenin daha sadece ilk bölümünü oynadığımız oyunda, SXPD adı verilen özel bir polis gücünde görevli bir polisi oynuyoruz. Karakterimizin amacı, olayları karıştırmak ve genel kötülükle uğraşmak olan gizli örgütü durdurmak.

Çizgiroman Gibi Görünen Bir iPad Yarış Oyunu: SXPD

Eğer videoda gördüğünüz stil size Judge Dredd’i hatırlattıysa çok normal. Çünkü oyunun çizgiroman tarafı, Judge Dredd için de çizmiş olan sanatçı Duke Mighten’in elinden çıkmış. Çizgiroman severlerin ilgisini bekleyen SXPD’yi iPad için 4,29 TL’ye indirebilirsiniz, buraya tıklamanız yeterli.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.